05 Lis 2014

Akademia z okazji rocznicy Święta Niepodległości

„Naród jest w swoim charakterze dobry, ludzki, a zarazem dzielny. Do swojej ojczyzny nad wszystko przywiązany. (…) gotów dla odzyskania imienia i jestestwa przelać krew i poświęcić wszystkie majątki”.

Stanisław Staszic

5 listopada 2014 roku w naszej szkole obyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości. Uroczystości zostały przygotowane przez p.Renatę Cywka, p. Agnieszkę Pająk – Rudnicką, natomiast oprawę muzyczną zaaranżował p. Roman Mosionek. Wspólnie z nami kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności i niepodległości świętowali uczniowie klasy 2a pod opieką p.Piotra Wasilewskiego z Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu. W nastrojowej atmosferze palących się zniczy, w scenografii ukazującej legionistów, uczniowie deklamowali utwory poetyckie i przypominali, jak wyglądała polska droga do niepodległości. Zgromadzeni mogli również obejrzeć prezentacje multimedialne poświęcone ważnym wydarzeniom historycznym prowadzącym nasz kraj do suwerenności. Dzięki szkolnemu chórowi zebrani nauczyciele i uczniowie mogli posłuchać dawnych pieśni wojennych, ale również współczesnych utworów o tematyce patriotycznej. W akademii wzięli udział z-ca dyr. mgr inż. Jarosław Sadal oraz nauczyciele i młodzież szkolna.

Czytany 3230 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 czerwiec 2015 12:39