05 Lis 2014

Akademia z okazji rocznicy Święta Niepodległości

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Naród jest w swoim charakterze dobry, ludzki, a zarazem dzielny. Do swojej ojczyzny nad wszystko przywiązany. (…) gotów dla odzyskania imienia i jestestwa przelać krew i poświęcić wszystkie majątki”.

Stanisław Staszic


5 listopada 2014 roku w naszej szkole obyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości. Uroczystości zostały przygotowane przez p.Renatę Cywka, p. Agnieszkę Pająk – Rudnicką, natomiast oprawę muzyczną zaaranżował p. Roman Mosionek. Wspólnie z nami kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności i niepodległości świętowali uczniowie klasy 2a pod opieką p.Piotra Wasilewskiego z Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu. W nastrojowej atmosferze palących się zniczy, w scenografii ukazującej legionistów, uczniowie deklamowali utwory poetyckie i przypominali, jak wyglądała polska droga do niepodległości. Zgromadzeni mogli również obejrzeć prezentacje multimedialne poświęcone ważnym wydarzeniom historycznym prowadzącym nasz kraj do suwerenności. Dzięki szkolnemu chórowi zebrani nauczyciele i uczniowie mogli posłuchać dawnych pieśni wojennych, ale również współczesnych utworów o tematyce patriotycznej. W akademii wzięli udział z-ca dyr. mgr inż. Jarosław Sadal oraz nauczyciele i młodzież szkolna.

Czytany 1809 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 czerwiec 2015 12:39
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 18 guests and no members online