12 Gru 2014

Uczniowie „Samochodówki” dla Radomskiego Banku Żywności

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych, tradycyjnie włączyli się w przedświąteczną zbiórkę żywności. Do ich koszyków trafiło 270 kilogramów różnych produktów.

Radomski Bank Żywności corocznie prowadzi zbiórki jedzenia przed świętami Bożego Narodzenia. Od wielu lat, w akcji uczestniczą uczniowie „Samochodówki”. Podobnie było w tegorocznej edycji. Uczniowie klas 3C i 4D przez trzy dni prowadzili zbiórkę w supermarkecie Kaufland. Razem z opiekunami, Tomaszem Trojanowskim, Konradem Woźniakiem, Robertem Sasinem, Tomaszem Chuchałą i Mirosławem Zawadzkim zebrali 270 kg jedzenia. W całym regionie udało się zgromadzić aż 20 ton! Wszystkie zebrane przez wolontariuszy, w tym uczniów „Samochodówki” produkty trafią do Radomskiego Banku Żywności, który rozdzieli je pomiędzy najuboższych mieszkańców regionu.

Zbiórki żywności to jedna z form działalności charytatywnej uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Samochodowych. W grudniu zaplanowano kolejne akcje, w których uczestniczyć będą uczniowie naszej szkoły.

Czytany 3319 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 czerwiec 2015 12:16