04 Lut 2015

Wycieczka zawodowa klasy 2ml Wyróżniony

Uczniowie klasy 2ml technikum lotniczego, pod opieką mgr inż. Arkadiusza Hernika, odwiedzili Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy oraz empiryczne potwierdzenie praw i zależności poznanych na zajęciach z aerodynamiki, materiałoznawstwa i wytrzymałości materiałów oraz budowy silników lotniczych.

Ponadto uczniowie zapoznani zostali z ofertą edukacyjną oraz zapleczem technicznym UTH.

W ramach ćwiczeń przeprowadzono statyczną próbę rozciągania dla różnych materiałów, próbę udarności przy pomocy młota wahadłowego typu Charpyego, zademonstrowano wizualizację przepływów, zasadę działania turbiny akcyjnej i reakcyjnej, działanie rurki Pitota i Prandtla.

W laboratoriach obrabiarek CNC zaprezentowano sposoby programowania oraz możliwości współczesnych maszyn sterowanych numerycznie.

Największym zainteresowaniem cieszył się przekrój turbośmigłowego silnika Iwczenko AI-24T pochodzącego z samolotu An-24/26 :-)

Czytany 4005 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 czerwiec 2015 15:56