14 Kwi 2021

VIII Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

VIII Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych

Radom 2021

Dnia 08.04.2021r. odbył się VIII Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych Radom 2021. Ze względu na panujące obostrzenia turniej odbył się w formie online poprzez dedykowane narzędzie dostępne dla wszystkich uczestników turnieju. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu. Za jego przebieg odpowiadał komitet organizacyjny, który dbał o poziom merytoryczny turnieju i jego organizację. W skład komitetu wchodzili nauczyciele szkoły, rzeczoznawcy samochodowi oraz przedstawiciele sponsorów. W turnieju udział brało 68 uczniów szkół (placówek edukacyjnych) o samochodowym lub pokrewnym profilu kształcenia z 14 szkół z terenu Polski,
m.in. z Warszawy, Lublina , Rybnika, Przysuchy, Końskich, Gąbina, Iłży, Radomia, Sienna.

Celem  turnieju było:

  1. Intensyfikacja działań na rzecz poszerzenia wiedzy merytorycznej uczniów i podniesienia poziomu kształcenia zawodowego o profilu motoryzacyjnym.
  2. Pobudzanie i stymulowanie uczniów – przyszłych pracowników branży motoryzacyjnej do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności
    w procesie kształcenia oraz samokształcenia.
  3. Upowszechniania wiedzy o najnowszych rozwiązaniach technicznych stosowanych w motoryzacji.
  4. Promocja historii motoryzacji, jako wskaźnika kierunku rozwojowego dziedzin techniki oraz gospodarki jak i wykazania możliwości polskiej myśli technicznej.
  5. Stworzenie motywacji do podnoszenia poziomu nauczania w szkołach (placówkach edukacyjnych) o profilu motoryzacyjnym oraz wdrażania nowoczesnych metod kształcenia.
  6. Rozwijanie umiejętności łączenia wiedzy teoretycznej z praktycznym jej wykorzystaniem przy rozwiązywaniu problemów technicznych.
  7. Wprowadzenie rywalizacji między szkołami branży motoryzacyjnej.

 

   Tematyką turnieju były treści nauczania zawarte w programach dla zawodów z branży motoryzacyjnej oraz materiały uzupełniające w postaci literatury fachowej oraz podstawowej historii motoryzacji światowej i polskiej.

 

Turniej przebiegał w trzech etapach.

 

I etap Turnieju- przeprowadzany był w szkołach i miał na celu wyłonienie najlepszych uczniów stanowiących reprezentację szkoły - placówki kształcącej, którzy reprezentowali szkołę w dalszych etapach Turnieju. Szkoła - placówka typowała uczniów na podstawie wyników współzawodnictwa etapu szkolnego, zorganizowanego we własnym zakresie.

 

II etap Turnieju (testowy sprawdzian wiedzy teoretycznej) odbył się w formie zdalnej poprzez dedykowane narzędzie dostępne dla wszystkich uczestników w dniu 08.04.2021 roku. Ten etap był podzielony na 3 części. Brali w nim udział uczniowie wyłonieni w I etapie i zgłoszeni
w wymaganym terminie do organizatora turnieju.

 

Do III etapu Turnieju (ostatniego) przechodziło po 5 uczniów z każdej klasyfikacji – finalistów (pięciu z klas technikum i pięciu z klas branżowej szkoły), którzy uzyskali największą liczbę punktów ze sprawdzianu testowego.

III etap Turnieju – praktyczny odbywał się również w formie online (ze względu na obecne ograniczenia w działalności placówek oświatowych). Etap ten polegał na wykonaniu (opisie) zadania praktycznego z zakresu obsługi, technologii naprawy oraz diagnostyki pojazdów.

Zwycięzcami (laureatami) Turnieju zostali:

Dla finalistów Turnieju przewidziane są nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Ze względów na panujące obostrzenia wręczenie nagród przewidziane jest w miesiącu czerwcu. W przypadku gdyby nie udało się zrealizować wręczenia nagród w siedzibie organizatora, nagrody zostaną przesłane laureatom turnieju pocztą.

Gratulujemy zwycięzcom zaprezentowanej wiedzy i podjęcia rywalizacji. 
Organizatorzy turnieju dziękują sponsorom za pomoc w organizacji i ufundowaniu nagród dla finalistów Turnieju.

 

Relacja zdjęciowa z przebiegu turnieju:

Czytany 559 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 kwiecień 2021 11:28
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 24 guests and no members online