17 Wrz 2021

Pokazy fizyczne na UMCS w Lublinie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 14 września 2021 roku uczniowie klas 2a, 2c, 2ml i 3dtp wraz z opiekunami E.Rembiś , I. Gosiewską, E.Molik i R. Mosionek uczestniczyli
w wycieczce do Lublina. Głównym celem wycieczki był udział w  pokazach fizycznych na Wydziale Matematyczno - Fizyczno – Informatycznym Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, a  dodatkowo zwiedzanie miasta Lublin. 

Dzięki pokazom z fizyki, które zostały zaprezentowane uczestnikom bardzo profesjonalnie, z użyciem specjalistycznej aparatury i z  humorem, uczniowie pogłębili świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką,  życiem codziennym, a przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacyjnym oraz poszerzyli wiedze z działów akustyki, ciśnienia atmosferycznego, mechaniki, elektromagnetyzmu. 

Ideą Pokazów z fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. 

Czytany 184 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 wrzesień 2021 07:00
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 21 guests and no members online