04 Lis 2021

Wycieczka szkolna na targi motoryzacyjne TRANSEXPO - KIELCE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 28 października 2021 roku 50 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w XV Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego Transexpo.

Na targach mieliśmy okazję poznać najnowsze rozwiązania stosowane w środkach transportu publicznego oraz pojazdy stosowane w tym transporcie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się innowacyjne pojazdy np. elektryczne autobusy marki Solaris (modele Urbino 15 LE electric, Urbino 9 LE electric, czy szkolny autobus elektryczny). Firma Solaris zaprezentowała również na targach autobus wodorowy Urbino 12 hydrogen. Innym zaprezentowanym podczas targów autobusem zasilanym wodorem był Autosan SANCITY 12LFH.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły również polskie autobusy elektryczne PILEA, które być może w niedługiej przyszłości będziemy mogli gościć na prezentacji w naszej szkole.

Oprócz autobusów miejskich mogliśmy obejrzeć również autobusy wykorzystywane w przewozach krajowych i międzynarodowych.

Odrębną częścią targów była również wystawa sprzętu warsztatowego i pojazdów pomocy drogowej.

W trakcie trwania targów osoby zainteresowane mogły uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach technicznych oraz konkursach organizowanych przez poszczególnych wystawców.

Czytany 195 razy
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 15 guests and no members online