26 Lis 2021

Baśnie i legendy ziemi radomskiej w bibliotece ZSS

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Baśnie i legendy ziemi radomskiej w bibliotece ZSS

 

               Od  lat biblioteka szkolna podejmuje w październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych wiele ciekawych działań, by promować czytelnictwo.

W tym roku motywem przewodnim obchodów były „Baśnie i legendy z całego świata”. Uczniowie odwiedzający naszą bibliotekę, również  mogli zapoznać  się z legendami i baśniami ale,…ziemi radomskiej,  znanego regionalisty Zenona Gierały .

„Baśnie i legendy ziemi radomskiej” to zbiór najwspanialszych opowieści, baśni i legend z niezwykłego regionu naszego kraju - ziemi radomskiej.

Istnieją rzeki ogromne jak morza, istnieją góry o szczytach okrytych wiecznym śniegiem i oceany, do których dna nigdy nie dotarł najmniejszy promyk słońca. Gdy o tym myślimy, nawet nie podejrzewamy, że tuż obok nas istnieje świat równie niezwykły i nieznany - zapomniany świat naszych przodków...

Uatrakcyjnieniem obchodów spotkań z legendami była gra biblioteczna „Tropiciele cytatów„.

Na terenie budynku szkoły, ukryte zostały oznakowane pudła z zagadkami i cytatami. Uczniowie, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi otrzymali słodką niespodziankę. Dziękujemy wszystkim uczniom, za udział w obchodach i zachęcamy  do odwiedzania biblioteki oraz do korzystania z jej zbiorów.

 

 

Nauczyciele bibliotekarze

Ilona Gibała
 Rafał Bąk

 

 

Czytany 758 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 listopad 2021 12:46
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 10 guests and no members online