Wydrukuj tę stronę
26 Lis 2021

Baśnie i legendy ziemi radomskiej w bibliotece ZSS

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Baśnie i legendy ziemi radomskiej w bibliotece ZSS

 

               Od  lat biblioteka szkolna podejmuje w październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych wiele ciekawych działań, by promować czytelnictwo.

W tym roku motywem przewodnim obchodów były „Baśnie i legendy z całego świata”. Uczniowie odwiedzający naszą bibliotekę, również  mogli zapoznać  się z legendami i baśniami ale,…ziemi radomskiej,  znanego regionalisty Zenona Gierały .

„Baśnie i legendy ziemi radomskiej” to zbiór najwspanialszych opowieści, baśni i legend z niezwykłego regionu naszego kraju - ziemi radomskiej.

Istnieją rzeki ogromne jak morza, istnieją góry o szczytach okrytych wiecznym śniegiem i oceany, do których dna nigdy nie dotarł najmniejszy promyk słońca. Gdy o tym myślimy, nawet nie podejrzewamy, że tuż obok nas istnieje świat równie niezwykły i nieznany - zapomniany świat naszych przodków...

Uatrakcyjnieniem obchodów spotkań z legendami była gra biblioteczna „Tropiciele cytatów„.

Na terenie budynku szkoły, ukryte zostały oznakowane pudła z zagadkami i cytatami. Uczniowie, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi otrzymali słodką niespodziankę. Dziękujemy wszystkim uczniom, za udział w obchodach i zachęcamy  do odwiedzania biblioteki oraz do korzystania z jej zbiorów.

 

 

Nauczyciele bibliotekarze

Ilona Gibała
 Rafał Bąk

 

 

Czytany 584 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 listopad 2021 12:46
ZSS

Najnowsze od ZSS

-->