28 Mar 2022

Teatr - "Ferdydurke"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W marcowe przedpołudnie uczniowie klas 2c, 3b, 3c, 3ctp, 3ml, 3 mtp, 4a, 4b wybrali się do radomskiego Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego na spektakl w reżyserii Aliny Moś-Kerger „Ferdydurke”. 

 

Przedstawienie ukazuje nam absurd, groteskę, filozoficzne dygresje, a jednoczenie proste relacje międzyludzkie. Gombrowicz uświadamia nam, ze wszyscy tworzymy ten spektakl i wszyscy mamy wpływ na to, jaki on jest. Wiadomo, że jednym będzie mądry, drugim głupi, jednym znaczny, drugim ledwie dostrzegalny, jednym pospolity, drugim arystokratyczny. Parafrazując słowa samego autora: przekleństwem ludzkości jest, iż każdy musi być odczuty i oceniony przez każdego. To samo jest przekleństwem teatru. Zatem polecamy każdemu pójść i ocenić sztukę samemu! 

 

Opiekę nad uczniami sprawowały: Małgorzata Kruk, Dagmara Durasiewicz, Iwona Gosiewska, Magdalena Mazur, Małgorzata Stanczyk, Andrzej Fokt, Agnieszka Ikwanty-Janiszewska, Marek Łyjak

 

Czytany 331 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 kwiecień 2022 07:26
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 21 guests and no members online