Zawód: Technik pojazdów samochodowych

Opis zawodu: Uczeń kształcony w powyższym zawodzie będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych związanych
z organizowaniem procesów obsługi i naprawy pojazdów samochodowych, dokonywania oceny stanu technicznego pojazdu, wyszukiwania niesprawności pojazdu oraz ustalania przyczyn ich powstania, wykonywania napraw pojazdów samochodowych oraz bieżącego kontrolowania jakości wykonywanych usług. Uczeń posiądzie również wiedzę w jaki sposób prowadzić dokumentację związaną z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych, a także w jaki sposób ewidencjonować kupno i sprzedaż pojazdu lub zespołów bądź części pojazdów. Absolwent będzie przygotowany do prowadzenia usług motoryzacyjnych.

Zawód: Technik mechanik lotniczy

Kierunek Technika Mechanika Lotniczego powstał w Zespole Szkół Samochodowych w 2012 roku.

Podczas 5-letniego cyklu nauki uczniowie zapoznają się z budową i eksploatacją płatowców statków powietrznych i silników lotniczych, wyposażeniem awionicznym, uczą się korzystać ze specjalistycznej dokumentacji technicznej. Uczniowie poznają również podstawy prawa lotniczego oraz zdobywają wiedzę z przedmiotów ogólnotechnicznych.

Zajęcia praktyczne odbywają się w organizacjach partnerskich: w hangarach obsługowych 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu
i w Aeroklubie Radomskim. Klasy mechanika lotniczego objęte są patronatem firmy LOT Aircraft Maintenance Services. Uczniowie uczestniczą w cyklicznych warsztatach organizowanych w siedzibie firmy w ramach projektu „Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów”. Absolwenci mają możliwość odbycia płatnego stażu kandydackiego w certyfikowanym ośrodku obsługowym, podczas którego uzupełniają wiedzę o wiadomości
i umiejętności niezbędne do uzyskania licencji mechanika lotniczego.

Nasza szkoła jest członkiem Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych oraz posiada czynnie działające Koło Miłośników Lotnictwa
i techniki Lotniczej
.

W ramach współpracy z Aeroklubem Radomskim, dla chętnych uczniów istnieje możliwość zorganizowania szkolenia szybowcowego.

Absolwenci tego kierunku bez problemu znajdują zatrudnienie w renomowanych firmach związanych z branżą lotniczą.

Informacja o szkole

Szkoła posiada własne, bezpłatne warsztaty szkolne, dwie sale gimnastyczne, siłownię, boisko szkolne, radiowęzeł, trzy nowoczesne pracownie komputerowe oraz dobrze wyposażoną bibliotekę szkolną z Multimedialnym Centrum Informacyjnym

Uczniowie w ramach koła zainteresowania prowadzą rekonstrukcje zabytkowych pojazdów.

Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu zyskał statut "Szkoły z klasą", placówka jest bezpieczna dla uczniów, posiada własny monitoring.
Oferuje zdobycie prawa jazdy kategorii "B".