Uroczystości 110-lecia Samochodówki

3.10.2014 - Uroczystości 110 lecia Samochodówki

 

„Samochodówka” ma 110 lat!

 

Najstarsza w Radomiu szkoła zawodowa, Zespół Szkół Samochodowych im. rotmistrza Witolda Pileckiego ma 110 lat! Dyrekcja szkoły, grono nauczycielskie, pracownicy i uczniowie odebrali 3 października, wiele gratulacji od znamienitych gości.
Uroczystości obchodów 110 rocznicy powstania najstarszej szkoły zawodowej w Radomiu rozpoczęła msza święta, w bazylice katedralnej Opieki Najświętszej Maryi Panny, koncelebrowana przez księdza biskupa, Henryka Tomasika.
Oficjalną część uroczystości zaplanowano w gmachu sąsiadującego z „Samochodówką” Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga. Na widowni zasiedli między innymi Ryszard Fałek, wiceprezydent Radomia, Leszek Pożyczka, dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu, Leszek Ruszczyk, wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i jednocześnie absolwent szkoły, Dorota Sokołowska, dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie, delegatura w Radomiu oraz pułkownik Adam Ziółkowski, dowódca 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Wśród gości nie zabrakło byłych nauczycieli. Przypomniano historię zasłużonej dla miasta placówki, która wykształciła kilka pokoleń fachowców oraz sylwetki byłych dyrektorów „Samochodówki”.
Dyrektor Anna Stańczyk, pierwsza w 110-letniej historii szkoły kobieta na tym stanowisku oraz wicedyrektorzy, Krzysztof Musiał i Jarosław Sadal, odebrali wiele gratulacji z rąk zaproszonych gości. Wyróżnieni zostali również długoletni nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość uświetnił dowcipny występ uczniów „Samochodówki”. Po poczęstunku goście mogli odwiedzić mury szkoły i zobaczyć, jak obecnie wyglądają pracownie i warsztaty, w których kształcą się przyszli mechanicy.

Najważniejsze daty z historii szkoły:

1904 r. – Miejska Szkoła Rzemieślnicza

1926 r. – Miejska Szkoła Rzemieślniczo-Przemysłowa im. Jana Kilińskiego

1940 r. – Trzyletnia Szkoła Rzemieślnicza Przemysłu Metalowego

1945 r. – Miejskie Gimnazjum Mechaniczne im. Jana Kilińskiego

1950 r. – Technikum Mechaniczne im. Jana Kilińskiego

1953 r. – Technikum Drogowe

1955 r. – Technikum Samochodowe

1976 r. – Zespół Szkół Samochodowych im. gen. Jóźwiaka "Witolda"

1989 r. – Zespół Szkół Samochodowych

2004 r. – Uroczyste obchody 100 rocznicy powstania "Samochodówki"

2005 r. – Zespół Szkół Samochodowych otrzymał tytuł „Szkoła z klasą”

2008 r. – Szkoła uzyskała tytuł „Samochodowej Szkoły 2008 roku”

2013r. – Zespół Szkół Samochodowych im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu

Pisali o tym
 

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 17 guests and no members online

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015: