22-26.01.2007 - WIZYTA ROSJAN

W dniach 22-26 stycznia 2007r. w ZSS przebywała delegacja z Rosji. Grupa, w skład której wchodzili dyrektor Lepichin N. J., wicedyrektor Biełowa E. W., kierownik warsztatów Wierieszagin B.W. i kierownik katedry mechaniki samochodowej Aleksiew B.J. Delegaci przyjechali na zaproszenie dyrekcji, w celu poznania metod kształcenia w zawodzie „mechanik pojazdów samochodowych”, oraz wymiany doświadczeniami w kształceniu ogólnym.

Uczestnicy delegacji na stałe zamieszkują zabytkowe rosyjskie miasto, Peresławl Zaleski. Pracują w kinofotochemicznym koledżu w wyżej wymienionym mieście. Jednym z kierunków kształcenia jest właśnie „mechanika pojazdów samochodowych”. Goście między innymi zwiedzali naszą szkołę i rozmawiali z uczniami. Duże zainteresowanie wzbudzały działy i pracownie warsztatowe. Szczególnie spodobały się makiety i plansza zrobione samodzielnie przez uczniów ZSS.

Program pobytu był bardzo napięty. We wtorek grupa zwiedzała Radom, ulegając urokowi jego zabytków.

W środę delegacja została przyjęta przez prezydenta Radomia A. Kosztowniaka oraz przez Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Leszka Pożyczkę. Rozmowa głównie dotyczyła spraw związanych z kształceniem i wychowaniem młodzieży w Rosji i Polsce.

Śnieżnym, czwartkowym rankiem rosyjska grupa pojechała do stolicy Polski – Warszawy. Goście obejrzeli Zamek Królewski, Rynek oraz piękną panoramę miasta.

Wieczorem w czwartek została podpisana „Umowa o współpracę” dotycząca zakresu, kierunku współpracy, warunków wymian uczniowskich i nauczycielskich, oraz praktyk.

W piątek 26. stycznia 2007r. delegacja opuściła Polskę i odjechała do swego rodzinnego kraju. Mamy nadzieję że wrażenia i dobre wspomnienia po spędzonych wspólnie pracowitych dniach, są jak najlepsze.

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 18 guests and no members online

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015: