26-29.05.2009 II Turniej koszykówki o Puchar Dyrektora Samochodówki

W dniach 26- 29.05.09 w Zespole Szkól Samochodowych przebywała delegacja z Rosji. Grupa, w skład której wchodzili uczniowie: Szczagin Andriej, Jakimow Andriej, Chaczaturow Aleksander, Pietrow Maksim, Biriukow Dienis, Krysienkow Siergiej; oraz opiekunowie: Stojan Marina i Aloszin Wladimir, przyjechała na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Samochodowych w celu wzięcia udziału w turnieju koszykówki.   Uczestnicy delegacji na stałe zamieszkują zabytkowe rosyjskie miasto, Peresławl Zaleski. Uczą się i pracują w Kinofotochemicznym koledżu. W styczniu 2007 w Radomiu została podpisana Umowa o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Samochodowych a Koledżem. W ramach tej Umowy odbył się II Turniej koszykówki o Puchar Dyrektora Samochodówki w obsadzie międzynarodowej. W turnieju udział wzięły reprezentacje Koledżu (Peresławl, Rosja), „Samochodówki”, I LO im. Kopernika oraz „Kadeci - Piotrówka”. Na Turniej przybyli zaproszeni goście, Pan Jerzy Jon - wizytator Kuratorium Oświaty, Pan Krzysztof Sońta - poseł na Sejm RP, Pani Agnieszka Ścieglińska – dyrektor I LO, Pan Jarosław Ludwiński – Prezes Szkolnego Związku Sportowego.   Program pobytu był bardzo napięty. Reprezentacja Koledżu zagrała trzy mecze. W pierwszym spotkaniu wygrała z „Kadetami - Piotrówka” 36:33, w dwóch spotkaniach przegrała. W ostatnich sekundach z I LO- 41:40, oraz „Samochodówką” - 37:48. Spotkania były bardzo dynamiczne, emocje sięgały zenitu, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Zwyciężyła „Samochodówka”, a gości zajęli III miejsce. Andriej Jakimow, zawodnik Peresławla, został wybrany na najlepszego gracza Turnieju.   Jak powiedział Dyrektor „Samochodówki” Pan mgr inż. Wojciech Bernat na uroczystym otwarciu Turnieju: „Liczy się przyjaźń!”, a przyjaźni nie zabrakło - goście i gospodarze mieli okazje poznać się lepiej na wycieczce do Kazimierza, grze w kręgle w galerii „Rosa” oraz na dyskotece w klubie „G-2”.   W piątek 29 maja 2009 delegacja opuściła Polskę i odjechała do swego rodzinnego miasta. Mamy nadzieję że wrażenia i dobre wspomnienia po spędzonych wspólnie dniach, są jak najlepsze. W roku szkolnym 2009-2010 jest planowany mecz z udziałem drużyny „Samochodówki” w Peresławlu.

 

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 18 guests and no members online

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015: