26 Lut 2016

II edycja programu „Förderung der beruflichen Mobilität von ausbildungsinteressierten Jugendlichen aus Europa (MobiPro-EU) THE JOB OF MY LIFE.

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Z radością informujemy, że „Samochodówka” rozpoczęła kolejną rundę projektu organizowanego przez naszych niemieckich partnerów z Suhl w Turyngii (Niemcy): Izbę Rzemieślniczą (Handwerkskammer Südthüringen), Centrum Zawodowo- Techniczne BTZ Rohr -Kloster oraz Federalny Urząd Pracy. Beneficjentami są przyszli absolwenci, którzy chcą powiększyć swoje kwalifikacje zawodowe w kierunku mechatronik pojazdów samochodowych.

Nasza współpraca rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to nauczycielka języka niemieckiego ZSS, pani Małgorzata Sadownik, zainicjowała spotkanie z przedstawicielami strony niemieckiej, na które zostały zaproszone, oprócz Zespołu Szkół Samochodowych, także dwie kolejne radomskie szkoły.

W roku szkolnym 2014/2015 w projekcie brali udział uczniowie czwartych klas TS (7 osób), którzy po odbytym kursie językowym i zdanej maturze, wyjechali na sześciotygodniowe praktyki w lipcu i sierpniu 2015r., pod opieką nauczycielki języka niemieckiego, Karoliny Podpłońskiej. Natomiast we wrześniu 2015r. rozpoczęli 3,5-letnią naukę w systemie dualnym w szkole i serwisach samochodowych w Niemczech. Nasi absolwenci podczas trwania projektu mają zapewnione przez organizatorów finansowanie kosztów kształcenia i utrzymania, jak też fachową pomoc i opiekę na miejscu, zarówno niemieckich jak i polskich nauczycieli, na stałe współpracujących z BTZ Rohr. Po czteromiesięcznym szkoleniu teoretycznym w miejscowości Rohr (od września do grudnia 2015) kontynuują oni praktyczną naukę w wybranych serwisach i warsztatach samochodowych.

W bieżącym roku szkolnym do kolejnego wyjazdu przygotowuje się druga grupa młodzieży. Są wśród nich uczniowie klasy 3zc ZSZ- 5 osób. Po okresie przygotowawczym i zdaniu egzaminu językowego odbędą praktyki w Niemczech wg stałego programu.

Uwaga: w związku ze zwiększeniem ilości miejsc, poszukujemy jednej chętnej osoby, która chciałaby wziąć udział w projekcie. Szczegóły u nauczycielek języka niemieckiego.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i wytrwałości.

 

                                                                       Karolina Podpłońska i Małgorzata Sadownik

                                                                       Koordynatorki projektu MobiPro w ZSS

 

 

Czytany 3928 razy
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 21 guests and no members online