Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - Ogłoszenia
Aktualności

Aktualności (252)

 

 

8 listopada 2019 r w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W przedstawieniu uczniowie przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. Przeszło tysiącletnia historia państwa polskiego obfitowała w wiele wydarzeń natury politycznej, społecznej i gospodarczej. Były okresy wzlotów i upadków, lecz najbardziej tragiczny okazał się koniec osiemnastego wieku. Trzej potężni sąsiedzi Polski – Rosja, Prusy i Austria korzystając z osłabienia naszego kraju, podzielili jego ziemie pomiędzy siebie i wprowadzili własne rządy.

W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Akademia została przygotowana przez p. Renatę Cywkę i p. Romana Mosionka. Naszą uroczystość zaszczycił swoją obecnością prezes Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 45 w Radomiu Edward Kowalewski. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Anna Stańczyk podkreślając znaczenie tego święta dla każdego Polaka, a także złożyła podziękowania dla nauczycielom i uczniom zaangażowanym
w przygotowanie uroczystości .

 

O godzinie 11:11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”.

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 listopad 2019 07:55

Jak co roku, zgodnie z wieloletnią tradycją, bezpośrednio przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie i nauczyciele „Samochodówki” odwiedzili cmentarze i zapalili znicze na grobach zasłużonych byłych dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

Zapłonęło również światełko przed tablicami znajdującymi się na ścianie frontowej budynku od ulicy 25 Czerwca, upamiętniając pomordowanych w czasie okupacji niemieckiej nauczycieli i pracowników oraz patrona Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Kwesta na radomskim cmentarzu rzymskokatolickim

Opowiadając na apel wice prezydenta Karola Semika oraz wiceprzewodniczący Zarządu Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego Sławomira Adamca, w dniach 1-3 listopada 2019 r. grupa wolontariuszy Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu z klas 1a, 1b, 1bp i 1cp, pod opieką nauczycieli Małgorzaty Sołsin, Małgorzaty Kruk i Leszka Kucharskiego, wzięła udział w organizowanej już po raz 36 kweście, podczas której zbierano pieniądze na renowację najstarszych nagrobków na radomskiej nekropolii rzymskokatolickiej (Limanowskiego/Dębowa).

Tegoroczna trzydniowa listopadowa kwesta, przyniosła dochód ponad 37254,53 zł, z czego nasi wolontariusze zebrali 1858,09 zł., dzięki którym w 2020 r. możliwe będą kolejne prace renowacyjne.

http://www.zabytkicmentarza.radom.pl/

04 Lis 2019

Dzień Papieski

Napisane przez

W naszej szkole 28.10 uczciliśmy Świętego Jana Pawła II. W tym roku Dzień Papieski był okazją do przeprowadzenia dwóch tur konkursu
pt. Jan Paweł II - Papież młodzieży. Oto laureaci

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 listopad 2019 14:21

W dniu 30.10.2019 r. w Zespole Szkół Samochodowych odbyły się finały XVI Radomskiej Olimpiady Młodzieży w piłce koszykowej dziewcząt szkół średnich. W finale trzy licea: III LO; IV LO; V LO grały systemem każdy z każdym. Po emocjonujących meczach kolejność drużyn przedstawia się następująco:

1 miejsce - IV LO

2 miejsce - V LO

3 miejsce - III LO

Puchary i medale wręczyła pani dyrektor ZSS mgr Anna Stańczyk.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 listopad 2019 14:04
04 Lis 2019

Antymina

Napisane przez

18 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach profilaktyki uzależnień pt. ANTYMINA – profilaktyka z pasją.

Jest to program stworzony przez Mirosława „Kolah” Kolczyka – profilaktyka i rapera, składający się z pogadanki opartej na historii prawdziwych ludzi połączonej z elementami muzyki rap.

Spotkania odbyły się w auli szkolnej w dwóch turach i wzięło w nich w sumie udział 12 klas wraz z nauczycielami.

Ostatnio zmieniany wtorek, 05 listopad 2019 10:48

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTECE ZSS      

W dniach 21.10.2019 – 25.10.2019 r. w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r.

W tych dniach uczniowie mogli brać udział w różnych atrakcjach zorganizowanych w bibliotece przez nauczycieli bibliotekarzy: Ilonę Gibałę oraz Rafała Bąka.

„Włącz audiobooka” to  słuchanie podczas przerw audiobooków dostępnych w bibliotece. Pierwsze pięć osób, które rozpoznały tytuł i autora książki wygrywały słodki upominek. Kolejnym konkursem cieszącym się ogromnym zainteresowaniem był „Zgadnij kto to… ?”, w którym uczniowie rozpoznawali karykaturę pisarza.       

Ponadto w bibliotece wyrosło „ jesienne drzewko”, czyli  wystawa interaktywna przedstawiająca preferencje czytelnicze nauczycieli i uczniów ,,Samochodówki”. Najciekawsze pozycje  warte przeczytania zostaną zakupione do biblioteki. Zainteresowani mogli  również zwiedzić wystawę pt. „Książki naszych noblistów”.

Wszystkie te przedsięwzięcia cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów, a nagrody ufundowane przez Radę Rodziców uatrakcyjniły obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

29 Paź 2019

Radomskie Dni Techniki

Napisane przez

W dniach 21-22 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXXI Radomskich Dniach Techniki, które były organizowane przez Naczelną Organizację Techniczną w Radomiu w związku z II Mazowieckimi Dniami Techniki.

W ramach tej imprezy mieliśmy możliwość zwiedzania  Laboratoriów Eksploatacji Pojazdów i Maszyn, Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz uczestniczenie w okolicznościowych odczytach i wykładach.

W pierwszym dniu wysłuchaliśmy wykładu związanego z naszą branżą: „Przyszłość motoryzacji”, prelegentem był mgr inż. Robert Nowakowski STER Sp. z o.o. autoryzowany diler Volkswagena. Uczestniczyliśmy również w sesji inauguracyjnej tych uroczystości, podczas której wręczone zostały nagrody X edycji Notowskiej Nagrody Uznania „RADOMSKI LAUR TECHNIKI” oraz nagrody dla Laureatów regionalnego etapu konkursu „Młody Innowator”.

W drugim dniu Radomskich Dni Techniki uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział
w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej p.t. „Problematyka funkcjonowania
i rozwoju branży metalowej w Polsce. Synergia: Nauka –Przemysł”.

Prelegentami na tej konferencji byli nauczyciele z naszej szkoły i przedstawili prezentacje na następujące tematy:

  • „Wybrane aspekty współpracy pomiędzy nauką a przemysłem w warunkach polskich”, dr inż. Andrzej Michalczewski;
  • „Możliwości wykorzystania wyników badań naukowych w przemyśle na przykładzie badań dodatków do oleju napędowego i rzepakowego” mgr inż. Jerzy Stobiecki.

Podsumowując te dni możemy stwierdzić, iż takie spotkania i wycieczki są dla nas bardzo ważne, ponieważ zdobywamy nowe wiadomości
i umiejętności, które przekazywane są nam przez znakomitych uczonych i doświadczonych badaczy z „świata nauki i przemysłu”. Uczestnicząc
w Radomskich Dniach Techniki mieliśmy również możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, którzy zachęcali nas do wyboru odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej.

Nasza krótka relacja fotograficzna z tych wydarzeń przedstawiona jest w galerii zdjęć.

Ostatnio zmieniany wtorek, 29 październik 2019 08:23
25 Paź 2019

I Radomski Festiwal Kariery

Napisane przez
Ostatnio zmieniany wtorek, 12 listopad 2019 08:21
24 Paź 2019

Szkolenie "Młode Kadry"

Napisane przez

W dniu 23.10.2019r. w naszej szkole odbyło się kolejne szkolenie w ramach programu „Młode Kadry” realizowanego wspólnie z firmą Inter Cars.  Poprowadził je Pan Jarosław Clapiński - pracownik firmy Bilstein. Tematem spotkania były łańcuchy rozrządu. O atrakcyjności zaprezentowanych treści i formie przekazu niech świadczy fakt, iż prowadzący, po zakończeniu wykładu, otrzymał od słuchaczy gromkie brawa.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne szkolenie. A dla zainteresowanych kilka zdjęć.

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 październik 2019 09:21
22 Paź 2019

Twoje światła nasze bezpieczeństwo

Napisane przez

Media o ogólnopolskiej akcji ustawiania świateł przeprowadzonej w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu

warszawa.tvp.pl

radommoto.pl

18 Paź 2019

Rajd Pierwszoklasistów 2019

Napisane przez
Ostatnio zmieniany wtorek, 22 październik 2019 09:31

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 18 guests and no members online