Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - Ogłoszenia
Aktualności

Aktualności (267)

Ferie pełne wrażeń….. z ciekawą lekturą !!!

Zapraszamy do wypożyczania najnowszych pozycji, które pojawiły się na półkach w bibliotece ZSS. Wśród nowości można znaleźć pozycje książkowe znanych autorów, kontynuacje ulubionych powieści oraz całkiem nowe propozycje wydawnicze. Pasjonatów motoryzacji zapraszamy do skorzystania z bogatego księgozbioru książek specjalistycznych. Każdy znajdzie tu dla siebie ciekawą książkę. Zapraszamy do lektury!

Nauczyciele bibliotekarze

07 Lut 2020

"Dzień Lotniczy" w Samochodówce

Napisane przez

Dnia 05 lutego 2020r. w Zespole Szkół Samochodowych odbył się „Dzień Lotniczy”.

W ramach popularyzacji szeroko pojętego lotnictwa, uczniowie klas o profilu technik mechanik lotniczy wzięli udział w konkursie wiedzy
o lotnictwie i technice lotniczej, a także w zawodach składania modeli z papieru. Zorganizowane zostały również spotkania: z patronem kierunku lotniczego – firmą LOT Aircraft Maintenance Service oraz z przedstawicielami Aeroklubu Radomskiego, z którym szkoła ściśle współpracuje.

Na początku uczniowie przystąpili do rozwiązania testu wiedzy ogólno-lotniczej. Składał się on z 45 zamkniętych pytań. Po teście uczniowie
z własnoręcznie wykonanymi modelami samolotów udali się na dużą salę gimnastyczna, gdzie ocenie podlegała długość lotu samolotu.
O zwycięstwie decydowała suma punktów z obu części konkursu.

Po tej części zmagań uczniów, na auli szkolnej przedstawiciele firmy LOT AMS w osobach: Pani Elizy Mosionek i absolwentów kierunku lotniczego – obecnych pracowników firmy – Seweryna Czajkowskiego, Mikołaja Kupisa, Bartłomieja Kuroś, Pawła Kosno, Arkadiusza Ziętka, zaprezentowali możliwości odbycia stażu i podjęcia pracy w szybko rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i historii sięgającej 1925 roku.

Następnie na Sali gimnastycznej odbyła się prezentacja Aeroklubu Radomskiego. Reprezentację Aeroklubu stanowili: instruktor pilot Andrzej Fokt oraz piloci: Arkadiusz Hernik, Grzegorz Socha, Roman Poterała, Mariusz Stępień oraz Seweryn Czajkowski.

Uczniowie mogli wysłuchać prelekcji Grzegorza Sochy – członka Narodowej Kadry Szybowcowej Juniorów – o przygodzie ze sportem szybowcowym i lataniu zawodniczym. Z kolei Mariusz Stępień – pilot Ligi Motoparalotniowej PPG – opowiedział o innym, nie mniej pięknym sposobie latania oraz o swojej pasji do fotografii lotniczej. Chętni mogli zasiąść za sterami klubowego szybowca Astir oraz przymierzyć napęd plecakowy PPG.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu. Dokonały tego Pani Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Anna Stańczyk oraz Pani Elizy Mosionek z firmy LOT AMS.

Nagrody w formie statuetki wykonanej z łopatki turbiny silnika lotniczego, książki o tematyce lotniczej, pamiątkowego dyplomu i zestawu upominków od sponsorów – firmy LOT AMS i Aeroklubu radomskiego- otrzymali:

  • za miejsce pierwsze – Mateusz Popiel uczeń klasy 1ml;
  • za miejsce drugie – Kamil Olczyk uczeń klasy 1ml;
  • za miejsce trzecie – Paweł Bartosiak uczeń klasy 1mlp.

Ponadto nagrody specjalne, za wysokie wyniki z testu wiedzy, otrzymali: Bartosz Wrześniewski, Piotr Duchniak, Adam Goliat wszyscy są uczniami klasy 1mlp.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, że w Zespole Szkół Samochodowych kolejny raz zostało zorganizowane takie spotkanie, co przyczyniło się do promowania lotnictwa i zawodu technika mechanika lotniczego.

Poniżej link do relacji z cozadzień.pl

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/dzien-lotniczy-w-radomskiej-samochodowce-zdjecia/62513

Ostatnio zmieniany piątek, 07 luty 2020 07:52

trening mechaników

Link do treningu mechaników online

 

Pytania dotyczą takich zagadnień jak m.in. :

- silnik

- klimatyzacja

- elektryka

- hamulce

- opony

-oleje i paliwa

- napęd

 

Na koniec testu uczeń otrzymuje informacje o wyniku. Jeśli wynik przekracza 50 % nasz portal wystawia certyfikat, który można wydrukować.

 

Jaki cel ma nasz projekt?

 

Jako, że nasz portal kierowany jest do profesjonalistów z branży motoryzacyjnej, jesteśmy w pełni świadomi konieczności promowania wśród młodzieży odpowiednich postaw oraz wartości takich jak: zaangażowanie, profesjonalizm oraz pasja.

 

Dydaktyka - chcemy zachęcić młodzież do pogłębienia wiedzy o branży poprzez wprowadzenie elementu zdrowej rywalizacji. Uczniowie będą również mogli uświadomić sobie w jakich obszarach ich wiedza wymaga doskonalenia. Mamy nadzieję, że nasz projekt przysłuży się promowaniu przyszłych liderów w branży, która jest tak bliska naszemu sercu.

 

15 stycznia 2020 r. Renata Cywka wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego: Sebastianem Paskiem, Maciejem Kołodziejskim oraz Filipem Getlerem uczestniczyli w obchodach jubileuszu działalności Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło 45 w Radomiu. Podczas uroczystości został odczytany i wręczony prezesowi Edwardowi Kowalewskiemu list gratulacyjny od Pani dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Anny Stańczyk oraz statuetka "Przyjaciela Radomskiej Samochodówki".

Gratulujemy wszystkim członkom Stowarzyszenia wspaniałej i aktywnej działalności i życzymy pomyślności na kolejne lata. Dziękujemy za współpracę z naszą szkołą i niezapomniane spotkania z młodzieżą.

16 Sty 2020

W świecie techniki

Napisane przez
24 Gru 2019

Wigilia 2019

Napisane przez

W piątek 20 grudnia o godzinie 11:30 odbyła się Wigilia Świąt Bożego Narodzenia dla pracowników oraz emerytów Zespołu Szkół Samochodowych. Tradycyjnie po wspólnej modlitwie, odczytaniu Słowa Bożego nastąpiło przełamanie się opłatkiem oraz składanie  życzeń. Na stołach nie zabrakło potraw wigilijnych.

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 grudzień 2019 09:20
24 Gru 2019

Jasełka 2019 w ZSS

Napisane przez

Przedstawienie „Bożonarodzeniowe”.

20 grudnia uczniowie i nauczyciele ZSS uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym z okazji Bożego narodzenia pt. „Nawrócenie”.

„Aktorzy-amatorzy” pod opieką katechetów i grupa muzyczna przygotowana przez p. Romana Mosionka, wprowadziła publiczność
w świąteczny nastrój, owocujący uśmiechem i życzliwością na odbywających się w dalszej kolejności „wigiliach” klasowych.

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 grudzień 2019 09:06

Rok Stanisława Moniuszki oraz 200. rocznica urodzin stały się pretekstem do przygotowania przez uczniów naszej szkoły montażu słowno – muzycznego poświęconego życiu i twórczości tego wybitnego kompozytora, twórcy opery narodowej.  W dniu 28.11.2019 zgromadzona
w bibliotece szkolnej publiczność wysłuchała najsłynniejszych utworów kompozytora: z opery „Straszny Dwór” i „Halka”. Podczas występu uczniowie recytowali także wiersze m. in. „Niepewność” A. Mickiewicza, „Hymn do miłości ojczyzny” I. Krasickiego, ”Pieśń o domu”
M. Konopnickiej. Spotkanie, które swoją obecnością zaszczycili p. dyrektor Anna Stańczyk, zastępca dyr. p. Jarosław Sadal oraz kierownik warsztatów p. Maciej Mikulski przebiegło w przyjemnej atmosferze, a słodki poczęstunek umilił czas poświęcony wysłuchaniu kompozycji
S. Moniuszki. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. A. Ikwanty – Janiszewskiej, p. I. Gibały. Mamy nadzieje, że spotkanie
i twórczość S. Moniuszki  przyczynią się do tego co najważniejsze:  umiłowania swego kraju, szlachetności i właściwego postępowania względem bliźnich. Do tego, że najpiękniejsze jest to co polskie… .  

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 grudzień 2019 14:24

Po raz kolejny Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” zorganizowała akcję „Paczka na Kresy”. Na wezwanie Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej odpowiedzieli wolontariusze/darczyńcy i wszyscy Ci, którym na sercu leży pomoc naszym Rodakom.

Akcję w ZSS przeprowadzili Ewa Molik, Małgorzata Sołsin, Hubert Skipirzepa  i Leszek Kucharski. W sumie zebrano 140 kg produktów z przeznaczeniem na dary.

Serdecznie za to dziękujemy i zachęcamy do wsparcia oraz ofiarowania dobra i piękna. Niech zaproszenie do tworzenia niepowtarzalnej atmosfery podczas wspólnej akcji, pozostanie kartką bożonarodzeniową w naszych sercach.

Społeczność Zespołu Szkół Samochodowych w dniu 6 grudnia 2019r. miała okazję gościć w swoich murach dyrektora Teatru Powszechnego
w Radomiu – panią Małgorzatę Potocką. Przypomnijmy, Małgorzata Potocka to aktorka filmowa i telewizyjna, reżyserka, producentka filmowa, pełne dossier znajduje się pod linkiem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Potocka. Od 1 września 2019 jest dyrektorką naczelną i artystyczną Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

We wrześniu 2019 otrzymała tytuł doktora sztuk filmowych i teatralnych Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Gratulujemy!

Spotkanie z dyrektorem  radomskiego teatru przebiegło w luźnej i przyjacielskiej atmosferze. Pani Potocka, przedstawiając kilka faktów ze swojego życiorysu, przekonywała zgromadzonych uczniów o konieczności wiary we własne siły, o potrzebie pielęgnacji własnych talentów
i zachęcała do ogólnego samorozwoju, bowiem jak pokazuje życie – nigdy nie wiemy, gdzie nas rzuci proza życia…

Ponadto w sposób przystępny została przedstawiona oferta Teatru Powszechnego, zarówno w części wieczorowej jak i dziennej, szczególnie druga propozycja wzbudziła entuzjazm uczniów ;-) . Pani Dyrektor przekonywała, że teatr to miejsce otwarte i skierowane do każdej generacji odbiorców oraz że czynione są starania, by program był różnorodny i wzbudzał zainteresowanie widzów w każdym wieku.

Teatr proponuje dla szkół, uczniów i nauczycieli stałe warsztaty edukacyjne obejmujące wiedzę na temat teatru, którą można wykorzystać  podczas zajęć szkolnych. Zwiększając ofertę programową radomskiej placówki teatralnej, p. Potocka zakreśliła szeroki obraz współpracy
z radomskimi szkołami, obejmujący m.in. organizację koncertów muzycznych, pokazy kinowe najciekawszych i najwybitniejszych przedstawień teatralnych z archiwum TVP oraz Filmoteki Narodowej.

Wystąpienie naszego miłego gościa uczniowie nagrodzili gromkimi brawami, a kolekcjonerzy i koneserzy kina ustawili się w kolejce po pamiątkowy autograf!

Serdecznie dziękujemy za wizytę!

Eviva l’arte!

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 grudzień 2019 10:17
05 Gru 2019

Zbiórka żywności 2019

Napisane przez

W dniach 29-30.12.2019 r. nauczyciele ZSS Małgorzata Sołsin, Ewa Molik, Konrad Woźniak, Marek Składowski i koordynator zbiórki Leszek Kucharski wraz z 14 uczniami z klas 1b, 1zcp, 1cz, 3a i 4a, wzięli udział w 2 dniowej zbiórce żywności organizowanej pod patronatem Banku Żywności.

Akcja przeprowadzona została w hipermarkecie Kaufland. W sumie zebraliśmy 205 kg produktów żywnościowych, z których sporządziliśmy paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły.

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 grudzień 2019 07:06

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 20 guests and no members online