Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - Ogłoszenia
Aktualności

Aktualności (322)

17 Wrz 2021

Pokazy fizyczne na UMCS w Lublinie

Napisane przez

Dnia 14 września 2021 roku uczniowie klas 2a, 2c, 2ml i 3dtp wraz z opiekunami E.Rembiś , I. Gosiewską, E.Molik i R. Mosionek uczestniczyli
w wycieczce do Lublina. Głównym celem wycieczki był udział w  pokazach fizycznych na Wydziale Matematyczno - Fizyczno – Informatycznym Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, a  dodatkowo zwiedzanie miasta Lublin. 

Dzięki pokazom z fizyki, które zostały zaprezentowane uczestnikom bardzo profesjonalnie, z użyciem specjalistycznej aparatury i z  humorem, uczniowie pogłębili świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką,  życiem codziennym, a przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacyjnym oraz poszerzyli wiedze z działów akustyki, ciśnienia atmosferycznego, mechaniki, elektromagnetyzmu. 

Ideą Pokazów z fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. 

Ostatnio zmieniany piątek, 17 wrzesień 2021 07:00

Świadectwa oraz dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie do odbioru w sekretariacie szkoły od

poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-14:00.

09 Wrz 2021

Kiermasz podręczników używanych

Napisane przez

Wszyscy zainteresowani sprzedażą używanych podręczników szkolnych proszeni są o ich dostarczenie do biblioteki szkolnej w dniach 9-10 września.


Uczeń przekazujący podręczniki na kiermasz:

- ołówkiem podpisuje każdą książkę (imię i nazwisko,klasa, telefon, cena)

- na osobnej kartce podpisanej imieniem i nazwiskiem spisuje tytuły wszystkich książek oraz ceny.


Planowany termin kiermaszu: 13 – 17 września przez uczniów z Samorządu szkolnego w czasie przerw szkolnych.

26 Sie 2021

SZCZEPIENIA DLA UCZNIÓW

Napisane przez

OGŁOSZENIE

We wrześniu w szkole jest możliwość zorganizowania szczepień nastolatków w wieku od 12 do 18 lat przeciwko COVID-19. W związku z tym wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie deklaracji wyrażającej chęć poddania się szczepieniom zorganizowanym przez naszą szkołę. Wypełnione deklaracje prosimy dostarczyć do sekretariatu szkoły do 6.09.2021r.

(deklaracje poniżej w załącznikach)

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 sierpień 2021 09:55

Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko
i nie narażać się na karę grzywny.

Rachmistrzowie spisowi dość często spotykają się z odmową od osób, które twierdzą, że mają na to czas do 30 września. Jest to rzeczywiście termin końcowy NSP 2021, ale kontakt od rachmistrza oznacza, że nie można już czekać dłużej i należy spisać się z jego pomocą.

Osoby, do których rachmistrz jeszcze nie dotarł, powinny z kolei pamiętać, że wygodniej spisać się samemu i warto to zrobić jak najszybciej. Czekanie ze spisem do końca września może zakończyć się tym, że ostatecznie zapomni się o tym obowiązku.

Internet - szybko, wygodnie i od ręki

Podstawową metodą spisową jest formularz online dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Aplikacja działa 24 godziny na dobę, od momentu pierwszego logowania mamy 14 dni na dokończenie spisu. Jest to metoda najwygodniejsza i nie wymaga kontaktu z rachmistrzem.

Zadzwoń i spisz się!

Samospis przez telefon to odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza. Z tej możliwości powinny też skorzystać osoby, które rozpoczęły spis samodzielnie przez Internet, nie dokończyły formularza, minęło już 14 dni od momentu logowania i ponowny dostęp do aplikacji spisowej został zablokowany. Wystarczy wybrać numer infolinii spisowej 22 279 99 99, wcisnąć klawisz „1” („Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”), potem znów „1”, czyli „Spisz się przez telefon”. Po zgłoszeniu się konsultanta możemy rozpocząć spis lub dokończyć pytania w zablokowanym formularzu.

Czekają na Ciebie w urzędzie miasta/gminy

Przewidziano również możliwość spisania się w urzędzie gminy/miasta. W każdej gminie i mieście w Polsce funkcjonuje stanowisko spisowe,
a wsparciem służy przeszkolony pracownik urzędu.

Rachmistrzowie przychodzą i dzwonią, aby pomóc

Rachmistrzowie spisowi pracują w terenie i telefonicznie. Ta metoda spisu jest skierowana przede wszystkim do dwóch grup mieszkańców. Pierwszą są osoby przyzwyczajone do tradycyjnej formy spisu, czyli bezpośredniej rozmowy z rachmistrzem. Takich osób jest wciąż sporo, dlatego mimo szybko postępującej informatyzacji, rachmistrzowie pozostają istotnym elementem spisów powszechnych w Polsce.

Druga grupa, dla której rachmistrzowie będą stanowić cenną pomoc, to wszystkie osoby, które przekładają spis w nieskończoność. Powinny skorzystać z tej okazji i z pomocą rachmistrza wywiązać się wreszcie z tego obowiązku.

Czekanie może kosztować nawet 5 tys. zł!

Dlaczego tak ważne jest, aby spisać się jak najszybciej i nie czekać z tym do ostatniego dnia spisu? Jeśli przegapimy termin i przypomnimy sobie o spisie już po jego zakończeniu, popełniamy wykroczenie. A to może oznaczać grzywnę - jej wysokość zależy od decyzji sądu i może sięgać nawet 5 tys. złotych. Również odmowa udzielona rachmistrzowi jest traktowana jako niewywiązanie się z obowiązku spisowego, dlatego nie warto zwlekać. Do wyboru mamy kilka metod spisowych. Wybierzmy odpowiednią dla siebie, spiszmy się i w spokoju cieszmy letnim wypoczynkiem.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 sierpień 2021 07:33

 

Przypominamy, że do dnia 12 lipca br. można składać oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym. Formularz znajduje się w sekretariacie szkoły.

28 Cze 2021

Wyniki Konkursu "W świecie techniki"

Napisane przez

„W świecie techniki”

Zakończenie edycji  w roku szkolnym 2020/2021

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Samochodowych wraz z p. Arkadiuszem Hernikiem dziękuje uczestnikom za udział  w konkursie: „W świecie techniki”. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawie, mierząc się z podchwytliwymi pytaniami z dziedziny motoryzacji. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców (słuchawki bezprzewodowe) sprawiły, że nasz konkurs był atrakcyjny dla uczniów i cieszył się ogromną popularnością .

Nagrody otrzymali:

Weronika Szyszka kl. 2c

Szkudlarz Macjej kl. 1ml

Szkoła Maciej kl. 2czp

Baryłka Jakub kl. 2gzp

Jałowski Maciej kl. 2gzp

Skrzypczynski Adam kl. 2btp

Gratulujemy!!!

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach !!!

 

Ostatnio zmieniany środa, 08 wrzesień 2021 08:45
03 Cze 2021

Wycieczka szkoleniowa blacharzy

Napisane przez

W dniach 31.05.2021 – 02.06.2021 r. zorganizowana została przez opiekuna pana Leszka Kucharskiego, 3 dniowa wycieczka zawodowa uczniów klasy 3zd ZSS w Radomiu o profilu Blacharz samochodowy do Ośrodka szkoleniowego Jan Sobański Auto System w Kobyłce koło Warszawy. Podczas pobytu obfitującego w szereg szkoleń i pokazów z zakresu wiedzy i prawideł blacharskich podsumowany został niemalże cały program nauczania, a uczniowie zdobyli zaświadczenia o przebytych szkoleniach z zakresu obsługi maszyn i urządzeń blacharskich, które ułatwią im start w przyszłej pracy związanej z wyuczonym zawodem.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 maj 2021 11:13

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 21 guests and no members online