Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - Ogłoszenia
Aktualności

Aktualności (174)

23 Kwi 2018

Kwietniowe Imprezy Lotnicze

Napisane przez

W minionym tygodniu uczniowie klas o profilu technik mechanik lotniczy wzięli udział w szeregu imprez lotniczych.

Relacja 1

We wtorek 17 kwietnia uczniowie klasy 4ml Seweryn Czajkowski, Mateusz Jakubowski i Adrian Kędzierski pod opieką nauczyciela lotniczych przedmiotów zawodowych mgr inż. Arkadiusza Hernika, wzięli udział w finale konkursu „Ikar Matematyczny”. Konkurs odbył się w Lotniczym Technikum nr 9 im. Bohaterów Narwiku w Warszawie. Uczniowie zmierzyli się w rywalizacji z kolegami ze szkół o specjalności lotniczej już po raz drugi.

 

Relacja 2

We czwartek 19 kwietnia uczniowie klasy 4ml – tegoroczni absolwenci, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy LOT Aircraft Maintenance Services. Spotkanie miało na celu przeprowadzenie egzaminów wstępnych i rekrutacji na roczny płatny staż w firmie LOT AMS w Warszawie, w ramach programu „Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów”.  Była to już druga tego typu akcja przeprowadzona w naszej szkole.  Zeszłoroczni absolwenci właśnie kończą staż i dołączają do ekipy pracowników firmy.

 

Relacja 3

W piątek 20 kwietnia uczniowie klas 3ml i 4ml pod opieka nauczycieli mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Arkadiusza Hernika uczestniczyli w święcie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, będącym jednocześnie 20-leciem zespołu akrobacyjnego „Orlik”. Wśród atrakcji pojawił się samolot szkolenia zaawansowanego M-346 „Bielik”, TS-11 „Iskra” w morskim kamuflażu, PZL-130 TC2 „Orlik”, M-28 „Bryza”, śmigłowiec SW-4 „Puszczyk” oraz pojazdy obsługi i utrzymania lotniska. Niewątpliwą atrakcję stanowiła degustacja wojskowej grochówki.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 kwiecień 2018 10:56

Spotkanie Autorskie z Poetką Majką Sotowicz

W dniu 9 kwietnia 2018 r. w bibliotece odbyło się  spotkanie z poetką Majką Sotowicz. Licznie przybyli uczniowie wysłuchali wierszy, które autorka w liryczny i poruszający sposób recytowała z różnych tomików. Pani Majka opowiadała także o tym, jak rodzi się w jej sercu poezja, jakie przeżycia i wydarzenia dnia codziennego ujmują ją do tego stopnia, że pragnie wyrazić je w swoich wierszach. Poetka jest bacznym obserwatorem życia, widzi i słyszy rzeczy, których inni nie dostrzegają, obok których przechodzą obojętnie.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, ciepłej, życzliwej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Dzięki niemu będziemy bardziej wrażliwsi na poezję i dokładniej zaczniemy obserwować otaczający nas świat.

Spotkanie zorganizowały nauczycielki bibliotekarki: Monika Wójtowicz i Bogusława Goździejewska.

Majka Sotowicz jest rodowitą radomianką. Po przejściu na wcześniejsza emeryturę mieszka w uroczo sielskiej wsi Marianki w Gminie Ciepielów. Od 2007 roku należy do Koła Poezji Nie- Odkrytej „Szuflada”. Spotkania odbywają się w Klubie Ygrek przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” w Radomiu. Wydała dwa tomiki z wierszami: Słowa jak motyle i Wyłowione z oceanu słów. Od pażdziernika 2016 r. należy do Koła Poezji „Eliksir”. Jest również autorką wierszowanych bajek dla młodszych dzieci.

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 kwiecień 2018 09:00
06 Kwi 2018

Finał Konkursu "Young Car Mechanic"

Napisane przez

FINAŁ KONKURSU "YOUNG CAR MECHANIC"

W dniu 5.04.2018 r. odbył się finał konkursu Young Car Mechanic. Startowali w nim uczniowie ze szkół z Białegostoku, Grudziądza, Krakowa, Nowego Sącza, Opola i oczywiście z naszej szkoły. Finaliści zostali wyłonieni spośród 300 osób piszących drugi etap. W finale uczniowie rozwiązali test wielokrotnego wyboru oraz wykonali 14 zadań praktycznych. Musieli zlokalizować uszkodzenia w układzie klimatyzacji, montowali uszczelniacz wału korbowego zintegrowany z czujnikiem obrotów, dobierali oleje, rozpoznawali podzespoły nowoczesnego ciągnika rolniczego, identyfikowali wtryskiwacze układu common rail oraz diagnozowali układ rozruchowy za pomocą urządzenia KTS.
W wielogodzinnych zmaganiach Paweł Smolaga, uczeń klasy 3a, zdobył II miejsce, ustępując tylko Jakubowi Koncewiczowi z Lublina. Drugi nasz uczestnik - Bartłomiej Iwański - zajął 9 miejsce.
Pierwsza trójka, w tym i Paweł Smolaga, będą reprezentować Polskę w międzynarodowej edycji konkursu Young Car Mechnic.

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 06 kwiecień 2018 10:43
03 Kwi 2018

50 Rocznica Wydarzeń Marca '68

Napisane przez

Lekcja patriotyczna w 50 rocznicę wydarzeń marca '68


26 marca 2018 r. odbyła się w naszej szkole lekcja patriotyczna upamiętniająca 50 rocznicę protestów studentów w 1968 roku.
Wypadki marcowe to ogół wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce w roku 1968 – kampania antysemicka i antykomunistyczne wystąpienia studentów i inteligencji. Najbardziej gwałtowne wydarzenia miały miejsce w marcu 1968 roku.
Polskie Wypadki Marcowe współgrały z innymi wydarzeniami w Europie i na świecie, takimi jak Praska Wiosna w Czechosłowacji
i rewolta młodych 1968 w państwach Europy Zachodniej. W montażu słowno - muzycznym młodzież Samochodówki przybliżyła zebranym najważniejsze aspekty tych wydarzeń.


Lekcja została przygotowana przez p. Renatę Cywka, p. Agnieszkę Pająk - Rudnicką oraz p. Romana Mosionka.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 06 kwiecień 2018 08:24

III REGIONALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

5 marca 2018 r. odbyły się eliminacje szkolne do III REGIONALNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 21, V Liceum Ogólnokształcącym
i Zespołem Szkół Samochodowych.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

W etapie szkolnym jury oceniało uczestników, którzy zaprezentowali wybrany przez siebie fragment prozy z kanonu literatury pięknej. Do etapu regionalnego, który odbył się 12 marca 2018r. w naszej szkole  zakwalifikował się: Michał Dulęba z kl. 2c.

Gala finałowa III Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania odbyła się w naszej szkole w dniu
19 marca, gdzie wszystkim zwycięzcom w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wręczono dyplomy i nagrody. Podczas finału konkursu MISTRZOWIE CZYTANIA przeczytali przygotowane fragmenty.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wzięło w nim udział na etapie szkolnym 733 uczniów, a na etapie międzyszkolnym 80 z 31 szkół z powiatu radomskiego.

Gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom wysokiego poziomu przygotowań do etapu regionalnego.

Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 12:45

Dnia 15 marca 2018 roku w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu odbył się finał V Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników. Udział
w nim wzięło ponad 40 uczniów kształcących się w zawodach z branży motoryzacyjnej.

Szkoły, które zgłosiły się do turnieju to: Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 w Warszawie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3
w Siedlcach, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, Zespół Szkół Samochodowych w Lublinie, Zespół Szkół Zawodowych im H. Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży, Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.

W pierwszym etapie finału uczniowie rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiedzę teoretyczną. Po tym etapie do drugiej części finału (zadanie praktyczne) zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Szkoła Branżowa I Stopnia:

 • Ługowski Piotr z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach,
 • Prygiel Daniel z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu,
 • Więckowski Piotr z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim,
 • Śliwka Damian z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim,
 • Królak Damian z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim;

Technikum:

 • Smolaga Paweł z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu,
 • Koperek Piotr z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu,
 • Lis Piotr z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży,
 • Koncewicz Jakub z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie,
 • Czubak Bartłomiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży.

Przed przystąpieniem do zadania praktycznego Turnieju wszyscy uczniowie uczestniczyli w wygłoszonym przez dr inż. Andrzeja Michalczewskiego mini wykładzie o tytule „Więcej mocy.

Po tej części wszyscy opiekunowie uczniów zostali obdarowani przez organizatorów pamiątkowymi podziękowaniami, a finaliści przystąpili do wykonywania zadań praktycznych.

W tym roku postawione zostały przed nimi zadania związane z: rozpoznawaniem czujników stosowanych w pojazdach samochodowych, budową układu klimatyzacji, wymiana napędu rozrządu, diagnostyka komputerowa silnika, weryfikacja stanu technicznego ogumienia pojazdu.

Po zliczeniu punktów uzyskanych w tej części Turnieju oraz zsumowaniu ich z częścią pierwszą ustaliła się klasyfikacja końcowa uczniów
w następującej kolejności:

  Szkoła Branżowa I Stopnia:

 • Ługowski Piotr z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach (81,75 pkt),
 • Prygiel Daniel z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (64,25 pkt),
 • Więckowski Piotr z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim (43,00 pkt),
 • Śliwka Damian z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim (41,60 pkt),
 • Królak Damian z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim (34,00 pkt);

 Technikum:

 • Smolaga Paweł z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (88,50 pkt),
 • Koncewicz Jakub z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie (73,25 pkt),
 • Lis Piotr z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży (67,65 pkt),
 • Czubak Bartłomiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży (59,50 pkt),
 • Koperek Piotr z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (58,25 pkt).

Gratulujemy zajętych pozycji, a przede wszystkim wiedzy i umiejętności zdobytych w zawodzie mechanika. Dziękujemy przy okazji wszystkim naszym sponsorom.

Miejmy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok na następnej edycji Turnieju Mechaników Samochodowych w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu.

                                                                                              Zespół Organizatorów Turnieju

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 marzec 2018 07:43

1 marca 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
w Radomiu. Uczestniczyli we mszy świętej w Kościele Garnizonowym z udziałem władz miasta, przedstawicieli wojska, pocztów sztandarowych, stowarzyszeń kombatanckich i organizacji społecznych, szkół oraz zaproszonych gości. Następnie na placu Kościoła Garnizonowego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny upamiętniający działalność żołnierzy niezłomnych. Po występie młodzieży wciągnięto flagę
i odegrano hymn państwowy.

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 marzec 2018 09:03

27 lutego 2018 r. odbyła się akademia upamiętniająca działalność żołnierzy po II Wojnie Światowej. Żołnierze wyklęci to najwierniejsi obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, a później na zapomnienie. Mordowani zdradziecko, zakopywani w bezimiennych mogiłach, nazywani "zaplutymi karłami reakcji...". Uczniowie naszej szkoły przybliżyli zebranym karty historii mówiące o bohaterstwie i niezłomności żołnierzy drugiej konspiracji, którzy podjęli walkę z okupantem radzieckim. Wzruszali wspaniałą recytacją, śpiewem piosenek o wspomnianej tematyce.

Akademię przygotowali Renata Cywka oraz Roman Mosionek.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 marzec 2018 08:49
28 Lut 2018

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Napisane przez

Ostatnio zmieniany środa, 28 luty 2018 19:14
28 Lut 2018

WOŚP dziękuje "Samochodówce"

Napisane przez

Ostatnio zmieniany środa, 28 luty 2018 18:24
27 Lut 2018

Wycieczka zawodowa do PZL w Mielcu

Napisane przez

W dniu 26 lutego odbyła się wycieczka zawodowa klas technika mechanika lotniczego do siedziby Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu.
W wycieczce udział brali uczniowie klasy 3 i 4 lotniczej pod opieka nauczycieli lotniczych przedmiotów zawodowych: mgr inż. Andrzeja Fokta,
mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Arkadiusza Hernika.

Zwiedzanie hal produkcyjnych największych zakładów lotniczych w Polsce odbywało się pod opieka przewodnika – wieloletniego pracownika firmy, ciekawie przedstawiającego blisko osiemdziesięcioletnią historie PZL i statków powietrznych w nich wytwarzanych. Po omówieniu zasad bezpiecznego przemieszczania się po terenie zakładu, rozdaniu przepustek i okularów ochronnych mogliśmy rozpocząć zwiedzanie. Podczas dwugodzinnej wizyty mogliśmy prześledzić proces produkcyjny elementów płatowców statków powietrznych wytwarzanych przez PZL jak i elementów wytwarzanych dla kooperantów . Trzy duże hale produkcyjne skrywały linie produkcyjne i montażowe struktur samolotów M-28 Bryza i M-28 Skytruck, M-18 Dromader oraz śmigłowców S-70i Black Hawk.

Pomimo srogiego mrozu, uczniowie chętnie wysłuchali historii powstania i produkcji takich konstrukcji jak An-2 „Antek”, rodziny samolotów LIM na licencji MiG-a, TS-8 Bies i TS-11 Iskra, PZL M-15 „Belphegor”, PZL M-96 (I-22) „Iryda”, PZL M-18 „Dromader”, PZL M-26 „Iskierka”.
Mieliśmy również możliwość obejrzeć dokładnie wierną replikę bombowca PZL 37 „Łoś”.

 

Ostatnio zmieniany środa, 28 luty 2018 17:59
16 Lut 2018

Walentynki w "Samochodówce"

Napisane przez

W dniu 13.02.2018 z okazji Walentynek w naszej szkole odbyła się zorganizowana przez  mgr Małgorzatę Stańczyk, mgr inż. Elenę Rembiś ,mgr Marzenę Alberską, mgr Agnieszkę Szydłowską i mgr Karolinę Podpłońską  Akademia, w której brali udział :

Jan Kęska 3ml

Michał Skrzek 1a

Aleksandr Dobrasiewicz 1a

Mateusz Malicki 1a

Maciej Kołodzejski 1a

Filip Kapliński 1b

Jakub Korcz 1b

Maciej Warmijak 2c

Igor Siara 2c

Dariusz Kędzerski 2c

Marek Jasiak 3c

 

Oraz zespół muzyczny pod kierownictwem  mgr Romana Mosionka:

 Marek Jusiak

Dawid Bogucki

Kacper Cybula

   Uczniowie grali z dużym zaangażowaniem i  humorem, czym zdobyli sobie sympatię swoich nauczycieli  i dyrekcji szkoły, a także popularność wśród rówieśników ze szkoły . 

Jeszcze raz BRAWO i BIS !!!

Ostatnio zmieniany piątek, 16 luty 2018 08:24

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 44 guests and no members online