Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - ZSS

ZSS

Dnia 14 września 2021 roku uczniowie klas 2a, 2c, 2ml i 3dtp wraz z opiekunami E.Rembiś , I. Gosiewską, E.Molik i R. Mosionek uczestniczyli
w wycieczce do Lublina. Głównym celem wycieczki był udział w  pokazach fizycznych na Wydziale Matematyczno - Fizyczno – Informatycznym Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, a  dodatkowo zwiedzanie miasta Lublin. 

Dzięki pokazom z fizyki, które zostały zaprezentowane uczestnikom bardzo profesjonalnie, z użyciem specjalistycznej aparatury i z  humorem, uczniowie pogłębili świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką,  życiem codziennym, a przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacyjnym oraz poszerzyli wiedze z działów akustyki, ciśnienia atmosferycznego, mechaniki, elektromagnetyzmu. 

Ideą Pokazów z fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. 

Świadectwa oraz dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie do odbioru w sekretariacie szkoły od

poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-14:00.

Wszyscy zainteresowani sprzedażą używanych podręczników szkolnych proszeni są o ich dostarczenie do biblioteki szkolnej w dniach 9-10 września.


Uczeń przekazujący podręczniki na kiermasz:

- ołówkiem podpisuje każdą książkę (imię i nazwisko,klasa, telefon, cena)

- na osobnej kartce podpisanej imieniem i nazwiskiem spisuje tytuły wszystkich książek oraz ceny.


Planowany termin kiermaszu: 13 – 17 września przez uczniów z Samorządu szkolnego w czasie przerw szkolnych.

„W świecie techniki”

Zakończenie edycji  w roku szkolnym 2020/2021

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Samochodowych wraz z p. Arkadiuszem Hernikiem dziękuje uczestnikom za udział  w konkursie: „W świecie techniki”. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawie, mierząc się z podchwytliwymi pytaniami z dziedziny motoryzacji. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców (słuchawki bezprzewodowe) sprawiły, że nasz konkurs był atrakcyjny dla uczniów i cieszył się ogromną popularnością .

Nagrody otrzymali:

Weronika Szyszka kl. 2c

Szkudlarz Macjej kl. 1ml

Szkoła Maciej kl. 2czp

Baryłka Jakub kl. 2gzp

Jałowski Maciej kl. 2gzp

Skrzypczynski Adam kl. 2btp

Gratulujemy!!!

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach !!!

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w dwóch turach. 

Klasy drugie, trzecie oraz czwarte rozpoczną rok szkolny o godzinie 9:00. Wszyscy uczniowie tych klas udają się do wyznaczonych sal lekcyjnych. - Lista sal

Klasy pierwsze rozpoczną rok szkolny o godzinie 10:00. Wszyscy uczniowie klas pierwszych udają się na małą salę gimnastyczną, gdzie odbędzie się uroczysta inauguracja roku szkolnego.

Obowiązkowo pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa i higieny – należy zdezynfekować dłonie, posiadać maseczkę ochronną oraz zachować właściwy dystans (min. 1,5m) od innych osób.

Do budynku szkoły obowiązywać będzie jedynie główne wejście od ulicy 25 Czerwca.

OGŁOSZENIE

We wrześniu w szkole jest możliwość zorganizowania szczepień nastolatków w wieku od 12 do 18 lat przeciwko COVID-19. W związku z tym wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie deklaracji wyrażającej chęć poddania się szczepieniom zorganizowanym przez naszą szkołę. Wypełnione deklaracje prosimy dostarczyć do sekretariatu szkoły do 6.09.2021r.

(deklaracje poniżej w załącznikach)

Drodzy uczniowie,

 

Posiadamy jeszcze wolne miejsca do klas o profilach:

- technik mechanik lotniczy

- lakiernik samochodowy

 

Miejsca pojedyncze w klasach o innych profilach, również posiadamy, ale warto dowiedzieć się szczegółów poprzez sekretariat szkoły:

- adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- numer telefonu: 48 362 65 53

 

Szczegóły na temat odpowiednich kierunków znajdą państwo na naszym profilu Facebook oraz na kanale YouTube

 

ZAPRASZAMY!!!

Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko
i nie narażać się na karę grzywny.

Rachmistrzowie spisowi dość często spotykają się z odmową od osób, które twierdzą, że mają na to czas do 30 września. Jest to rzeczywiście termin końcowy NSP 2021, ale kontakt od rachmistrza oznacza, że nie można już czekać dłużej i należy spisać się z jego pomocą.

Osoby, do których rachmistrz jeszcze nie dotarł, powinny z kolei pamiętać, że wygodniej spisać się samemu i warto to zrobić jak najszybciej. Czekanie ze spisem do końca września może zakończyć się tym, że ostatecznie zapomni się o tym obowiązku.

Internet - szybko, wygodnie i od ręki

Podstawową metodą spisową jest formularz online dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Aplikacja działa 24 godziny na dobę, od momentu pierwszego logowania mamy 14 dni na dokończenie spisu. Jest to metoda najwygodniejsza i nie wymaga kontaktu z rachmistrzem.

Zadzwoń i spisz się!

Samospis przez telefon to odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza. Z tej możliwości powinny też skorzystać osoby, które rozpoczęły spis samodzielnie przez Internet, nie dokończyły formularza, minęło już 14 dni od momentu logowania i ponowny dostęp do aplikacji spisowej został zablokowany. Wystarczy wybrać numer infolinii spisowej 22 279 99 99, wcisnąć klawisz „1” („Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”), potem znów „1”, czyli „Spisz się przez telefon”. Po zgłoszeniu się konsultanta możemy rozpocząć spis lub dokończyć pytania w zablokowanym formularzu.

Czekają na Ciebie w urzędzie miasta/gminy

Przewidziano również możliwość spisania się w urzędzie gminy/miasta. W każdej gminie i mieście w Polsce funkcjonuje stanowisko spisowe,
a wsparciem służy przeszkolony pracownik urzędu.

Rachmistrzowie przychodzą i dzwonią, aby pomóc

Rachmistrzowie spisowi pracują w terenie i telefonicznie. Ta metoda spisu jest skierowana przede wszystkim do dwóch grup mieszkańców. Pierwszą są osoby przyzwyczajone do tradycyjnej formy spisu, czyli bezpośredniej rozmowy z rachmistrzem. Takich osób jest wciąż sporo, dlatego mimo szybko postępującej informatyzacji, rachmistrzowie pozostają istotnym elementem spisów powszechnych w Polsce.

Druga grupa, dla której rachmistrzowie będą stanowić cenną pomoc, to wszystkie osoby, które przekładają spis w nieskończoność. Powinny skorzystać z tej okazji i z pomocą rachmistrza wywiązać się wreszcie z tego obowiązku.

Czekanie może kosztować nawet 5 tys. zł!

Dlaczego tak ważne jest, aby spisać się jak najszybciej i nie czekać z tym do ostatniego dnia spisu? Jeśli przegapimy termin i przypomnimy sobie o spisie już po jego zakończeniu, popełniamy wykroczenie. A to może oznaczać grzywnę - jej wysokość zależy od decyzji sądu i może sięgać nawet 5 tys. złotych. Również odmowa udzielona rachmistrzowi jest traktowana jako niewywiązanie się z obowiązku spisowego, dlatego nie warto zwlekać. Do wyboru mamy kilka metod spisowych. Wybierzmy odpowiednią dla siebie, spiszmy się i w spokoju cieszmy letnim wypoczynkiem.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 28 guests and no members online