22-26.01.2007 - WIZYTA ROSJAN

W dniach 22-26 stycznia 2007r. w ZSS przebywała delegacja z Rosji. Grupa, w skład której wchodzili dyrektor Lepichin N. J., wicedyrektor Biełowa E. W., kierownik warsztatów Wierieszagin B.W. i kierownik katedry mechaniki samochodowej Aleksiew B.J. Delegaci przyjechali na zaproszenie dyrekcji, w celu poznania metod kształcenia w zawodzie „mechanik pojazdów samochodowych”, oraz wymiany doświadczeniami w kształceniu ogólnym.

Uczestnicy delegacji na stałe zamieszkują zabytkowe rosyjskie miasto, Peresławl Zaleski. Pracują w kinofotochemicznym koledżu w wyżej wymienionym mieście. Jednym z kierunków kształcenia jest właśnie „mechanika pojazdów samochodowych”. Goście między innymi zwiedzali naszą szkołę i rozmawiali z uczniami. Duże zainteresowanie wzbudzały działy i pracownie warsztatowe. Szczególnie spodobały się makiety i plansza zrobione samodzielnie przez uczniów ZSS.

Program pobytu był bardzo napięty. We wtorek grupa zwiedzała Radom, ulegając urokowi jego zabytków.

W środę delegacja została przyjęta przez prezydenta Radomia A. Kosztowniaka oraz przez Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Leszka Pożyczkę. Rozmowa głównie dotyczyła spraw związanych z kształceniem i wychowaniem młodzieży w Rosji i Polsce.

Śnieżnym, czwartkowym rankiem rosyjska grupa pojechała do stolicy Polski – Warszawy. Goście obejrzeli Zamek Królewski, Rynek oraz piękną panoramę miasta.

Wieczorem w czwartek została podpisana „Umowa o współpracę” dotycząca zakresu, kierunku współpracy, warunków wymian uczniowskich i nauczycielskich, oraz praktyk.

W piątek 26. stycznia 2007r. delegacja opuściła Polskę i odjechała do swego rodzinnego kraju. Mamy nadzieję że wrażenia i dobre wspomnienia po spędzonych wspólnie pracowitych dniach, są jak najlepsze.

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 9 guests and no members online

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015: