Technikum na podbudowie gimnazjum

Zawód: Technik pojazdów samochodowych

Opis zawodu: Uczeń kształcony w powyższym zawodzie będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych związanych z organizowaniem procesów obsługi
i naprawy pojazdów samochodowych, dokonywania oceny stanu technicznego pojazdu, wyszukiwania niesprawności pojazdu oraz ustalania przyczyn ich powstania, wykonywania napraw pojazdów samochodowych oraz bieżącego kontrolowania jakości wykonywanych usług. Uczeń posiądzie również wiedzę
w jaki sposób prowadzić dokumentację związaną z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych, a także w jaki sposób ewidencjonować kupno i sprzedaż pojazdu lub zespołów bądź części pojazdów. Absolwent będzie przygotowany do prowadzenia usług motoryzacyjnych.

Zawód: Technik mechanik lotniczy

Opis zawodu: Uczeń kształcony w zawodzie technik mechanik lotniczy będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie wykonywania ocen technicznych statków powietrznych wykonywania obsługi liniowej statków powietrznych, w której wyróżnia się między innymi: posługiwanie się dokumentacją techniczno-obsługową, narzędziami i przyrządami stosowanymi do obsługi liniowej, wykonywanie regulacji instalacji i urządzeń statków powietrznych, przestrzeganie procedur związanych z wykonywaniem obsługi statków powietrznych. Uczeń będzie również przygotowany do wykonywania obsługi hangarowej statków powietrznych, w skład której wchodzą między innymi: dobieranie części zamiennych do naprawy statków powietrznych, usuwania niesprawności statków powietrznych. Przygotowany zostanie również do wykonywania napraw zespołów i wyposażenia statków powietrznych.

·  Okres nauczania: 4 lata

·  Podbudowa: gimnazjum

·  Wiek kandydata: 16 - 18 lat

Informacja o szkole

Szkoła posiada własne, bezpłatne warsztaty szkolne, dwie sale gimnastyczne, siłownię, boisko szkolne, radiowęzeł, trzy nowoczesne pracownie komputerowe oraz dobrze wyposażoną bibliotekę szkolną z Multimedialnym Centrum Informacyjnym. Prowadzi zajęcia pozalekcyjne: SKS, Szkolny Klub Europejski, klub kartingowy, koło żeglarskie, koło dziennikarskie, Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne, klub Honorowych Dawców Krwi. Lekcje wychowania fizycznego
w klasach pierwszych odbywają się na basenie "Orka".

Uczniowie w ramach koła zainteresowania prowadzą rekonstrukcje zabytkowych pojazdów.

Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu zyskał statut "Szkoły z klasą", placówka jest bezpieczna dla uczniów, posiada własny monitoring i ochronę.
Oferuje zdobycie prawa jazdy kategorii "B".