REKRUTACJA 2020/2021

Rekrutacja do szkoły odbywa się poprzez stronę: naborpp.oswiatawradomiu.pl

Kontakt w sprawach rekrutacji prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na dole strony znajdują się załączniki z Podaniami do odpowiednich szkół oraz Teczka ucznia.

Badania lekarskie 2020

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu dla klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021

TECHNIKUM - 5 letnie

Technik pojazdów samochodowych - 5 oddziałów
Technik mechanik lotniczy - 1 oddział

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA - 3 letnia

Mechanik pojazdów samochodowych - 3 oddziały
Elektromechanik pojazdów samochodowych - 2 oddziały
Kierowca mechanik – 1 oddział
Blacharz samochodowy - 1 oddział
Lakiernik samochodowy - 1 oddział
Mechanik motocyklowy - 1 oddział

SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA - 2 letniana podbudowie BS I Stopnia (podstawa programowa 2017)

Przy rekrutacji do szkoły branżowej II stopnia wliczane są dodatkowe punkty z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski, historia

Technik pojazdów samochodowych - 2 oddziały
Technik transportu samochodowego - 1 oddział

Przy przeliczaniu ocen na punkty do wszystkich oddziałów klas pierwszych technikum będą brane pod uwagę oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z:

• języka polskiego
  • matematyki
  • języka obcego
  • najlepsza ocena z wymienionych przedmiotów: chemia, geografia, biologia, fizyka.
  • Minimalna liczba punków - 50

Przy przeliczaniu ocen na punkty do wszystkich oddziałów klas pierwszych branżowej szkoły I stopnia będą brane pod uwagę oceny z:

• języka polskiego
  • matematyki
  • języka obcego
  • najlepsza ocena z wymienionych przedmiotów: biologia, fizyka, chemia, historia, wos, geografia, informatyka.

Punkty będą przeliczane według następujących zasad, za oceny wyrażone w stopniu:

celującym – przyznaje się po 18 punktów;
bardzo dobrym – przyznaje się po 17 punktów;
dobrym – przyznaje się po 14 punktów;
dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów;
dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty.

Sposób przeliczania na punkty osiągnięć: rozporządzenie MEN [plik pdf]

Prezentacja dotycząca zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dla młodzieży