Nauka Jazdy

W Zespole Szkół Samochodowych istnieje możliwość uzyskania przez uczniów prawa jazdy kategorii B

Szkoła prowadzi szkolenie kandydatów na kierowców dla uczniów Technikum Samochodowego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Do kursu może przystąpić uczeń, który ukończył 17 lat.

Aby przystąpić do kursu należy udać się do Wydziału Komunikacji odpowiedniego do miejsca zameldowania celem założenia PKK (Profil Kandydata na Kierowcę) wraz z badaniami lekarskimi i jednym zdjęciem.

Uczeń, który nie ukończył jeszcze 17 lat i 9 miesięcy musi do profilu (PKK) dołączyć zaświadczenie pobrane ze szkoły (pok. nr 10).

Szkolenie teoretyczne odbywa się w ramach obowiązkowych zajęć szkolnych w zakresie: udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz przepisów ruchu drogowego i techniki kierowania pojazdami.

Nauka jazdy prowadzona jest na placu manewrowym i w ruchu drogowym, przy czym może być rozpoczęta po przeprowadzeniu minimum 30 godz. zajęć teoretycznych.

Liczba godzin praktycznej nauki jazdy nie może być mniejsza niż 30 godzin.

Po zakończonym szkoleniu podstawowym, przeprowadzany jest egzamin wewnętrzny zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu wewnętrznego na kursie dla kandydatów na kierowców.

Warunkiem przeprowadzania części praktycznej egzaminu wewnętrznego, jest uzyskanie pozytywnego wyniku z części teoretycznej.

Po ukończeniu szkolenia podstawowego, kierownik ośrodka (Dyrektor Szkoły) wydaje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia uczniom, którzy uzyskali pozytywny wynik egzaminu wewnętrznego.

Po otrzymaniu zaświadczenia uczeń udaje się na egzamin państwowy do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Do zdania egzaminu państwowego w WORD uczeń może zostać dopuszczony na miesiąc przed ukończeniem 18-tego roku życia.

Nauka jazdy odbywa się samochodami przystosowanymi do szkolenia:

• HYUNDAI I20
  • FIAT PUNTO