26-29.11.2012 - Wizyta w Rosji

W dniach 26-29 listopada 2012 roku delegacja Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu w składzie: dyrektor szkoły mgr inż. Wojciech Bernat, zastępca kierownika warsztatów mgr inż. Piotr Zarzyka, nauczyciele mgr Olga Milewska i mgr Elena Rembiś odwiedziła zaprzyjaźniony Koledż kinofotochemiczny w mieście Pereslavl-Zalesski, Rosja.

Głównym celem wizyty było podpisanie aneksu do Umowy o współpracy pomiędzy placówkami z Polski i Rosji, co umożliwi w przyszłości praktyki uczniowskie w zakładach na terenie Moskwy, Jaroslawla i Pereslavla-Zalesskiego.

Delegacja ZSS została serdecznie powitana na ziemi rosyjskiej. Nauczyciele i młodzież licznie zebrali się na auli koledżu żeby obejrzeć prezentację ukazującą naszą szkołę, oraz zadać pytania o Polsce, Radomiu i ZSS.

Dla gości z Polski został przygotowany program artystyczny, w którym udział wzięli studenci koledżu.

Podczas pobytu delegacja spotkała się z vice- prezydentem miasta Pereslavl-Zalesski panią W. Koczewą, dyrektorem departamentu oświaty obwodu Jaroslawskiego panią T. Stiepanową, oraz udzieliła wywiadu dla lokalnej prasy i telewizji.

Nie można pominąć programu kulturalnego który przygotowali gospodarze. Delegacja zwiedziła miasta należące do Złotego Pierścienia Rosji: Siergiejew-Posad, Pereslavl-Zalesski, Jaroslawl, oraz stolicę Rosji - Moskwę.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi koledżu panu N. Lepichinu, zastępcy dyrektora pani E. Biełowej za wspaniałą gościnność i stworzenie doskonałej atmosfery, która przyczyniła się do realizacji głównych celów wizyty.

 

Artykuł z Echa Dnia z 7 grudnia 2012

 

 

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 19 guests and no members online

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015: