Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - Rodzice

Ferie pełne wrażeń….. z ciekawą lekturą !!!

7 luty 2020, 8:01 am Napisane przez
Dział: Aktualności

Ferie pełne wrażeń….. z ciekawą lekturą !!!

Zapraszamy do wypożyczania najnowszych pozycji, które pojawiły się na półkach w bibliotece ZSS. Wśród nowości można znaleźć pozycje książkowe znanych autorów, kontynuacje ulubionych powieści oraz całkiem nowe propozycje wydawnicze. Pasjonatów motoryzacji zapraszamy do skorzystania z bogatego księgozbioru książek specjalistycznych. Każdy znajdzie tu dla siebie ciekawą książkę. Zapraszamy do lektury!

Nauczyciele bibliotekarze

"Dzień Lotniczy" w Samochodówce

7 luty 2020, 7:38 am Napisane przez
Dział: Aktualności

Dnia 05 lutego 2020r. w Zespole Szkół Samochodowych odbył się „Dzień Lotniczy”.

W ramach popularyzacji szeroko pojętego lotnictwa, uczniowie klas o profilu technik mechanik lotniczy wzięli udział w konkursie wiedzy
o lotnictwie i technice lotniczej, a także w zawodach składania modeli z papieru. Zorganizowane zostały również spotkania: z patronem kierunku lotniczego – firmą LOT Aircraft Maintenance Service oraz z przedstawicielami Aeroklubu Radomskiego, z którym szkoła ściśle współpracuje.

Na początku uczniowie przystąpili do rozwiązania testu wiedzy ogólno-lotniczej. Składał się on z 45 zamkniętych pytań. Po teście uczniowie
z własnoręcznie wykonanymi modelami samolotów udali się na dużą salę gimnastyczna, gdzie ocenie podlegała długość lotu samolotu.
O zwycięstwie decydowała suma punktów z obu części konkursu.

Po tej części zmagań uczniów, na auli szkolnej przedstawiciele firmy LOT AMS w osobach: Pani Elizy Mosionek i absolwentów kierunku lotniczego – obecnych pracowników firmy – Seweryna Czajkowskiego, Mikołaja Kupisa, Bartłomieja Kuroś, Pawła Kosno, Arkadiusza Ziętka, zaprezentowali możliwości odbycia stażu i podjęcia pracy w szybko rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i historii sięgającej 1925 roku.

Następnie na Sali gimnastycznej odbyła się prezentacja Aeroklubu Radomskiego. Reprezentację Aeroklubu stanowili: instruktor pilot Andrzej Fokt oraz piloci: Arkadiusz Hernik, Grzegorz Socha, Roman Poterała, Mariusz Stępień oraz Seweryn Czajkowski.

Uczniowie mogli wysłuchać prelekcji Grzegorza Sochy – członka Narodowej Kadry Szybowcowej Juniorów – o przygodzie ze sportem szybowcowym i lataniu zawodniczym. Z kolei Mariusz Stępień – pilot Ligi Motoparalotniowej PPG – opowiedział o innym, nie mniej pięknym sposobie latania oraz o swojej pasji do fotografii lotniczej. Chętni mogli zasiąść za sterami klubowego szybowca Astir oraz przymierzyć napęd plecakowy PPG.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu. Dokonały tego Pani Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Anna Stańczyk oraz Pani Elizy Mosionek z firmy LOT AMS.

Nagrody w formie statuetki wykonanej z łopatki turbiny silnika lotniczego, książki o tematyce lotniczej, pamiątkowego dyplomu i zestawu upominków od sponsorów – firmy LOT AMS i Aeroklubu radomskiego- otrzymali:

  • za miejsce pierwsze – Mateusz Popiel uczeń klasy 1ml;
  • za miejsce drugie – Kamil Olczyk uczeń klasy 1ml;
  • za miejsce trzecie – Paweł Bartosiak uczeń klasy 1mlp.

Ponadto nagrody specjalne, za wysokie wyniki z testu wiedzy, otrzymali: Bartosz Wrześniewski, Piotr Duchniak, Adam Goliat wszyscy są uczniami klasy 1mlp.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, że w Zespole Szkół Samochodowych kolejny raz zostało zorganizowane takie spotkanie, co przyczyniło się do promowania lotnictwa i zawodu technika mechanika lotniczego.

Poniżej link do relacji z cozadzień.pl

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/dzien-lotniczy-w-radomskiej-samochodowce-zdjecia/62513

Ostatnio zmieniany piątek, 07 luty 2020 07:52

Trening online dla mechaników od MotoFocus.pl

30 styczeń 2020, 8:41 am Napisane przez
Dział: Aktualności

trening mechaników

Link do treningu mechaników online

 

Pytania dotyczą takich zagadnień jak m.in. :

- silnik

- klimatyzacja

- elektryka

- hamulce

- opony

-oleje i paliwa

- napęd

 

Na koniec testu uczeń otrzymuje informacje o wyniku. Jeśli wynik przekracza 50 % nasz portal wystawia certyfikat, który można wydrukować.

 

Jaki cel ma nasz projekt?

 

Jako, że nasz portal kierowany jest do profesjonalistów z branży motoryzacyjnej, jesteśmy w pełni świadomi konieczności promowania wśród młodzieży odpowiednich postaw oraz wartości takich jak: zaangażowanie, profesjonalizm oraz pasja.

 

Dydaktyka - chcemy zachęcić młodzież do pogłębienia wiedzy o branży poprzez wprowadzenie elementu zdrowej rywalizacji. Uczniowie będą również mogli uświadomić sobie w jakich obszarach ich wiedza wymaga doskonalenia. Mamy nadzieję, że nasz projekt przysłuży się promowaniu przyszłych liderów w branży, która jest tak bliska naszemu sercu.

 

15 stycznia 2020 r. Renata Cywka wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego: Sebastianem Paskiem, Maciejem Kołodziejskim oraz Filipem Getlerem uczestniczyli w obchodach jubileuszu działalności Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło 45 w Radomiu. Podczas uroczystości został odczytany i wręczony prezesowi Edwardowi Kowalewskiemu list gratulacyjny od Pani dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Anny Stańczyk oraz statuetka "Przyjaciela Radomskiej Samochodówki".

Gratulujemy wszystkim członkom Stowarzyszenia wspaniałej i aktywnej działalności i życzymy pomyślności na kolejne lata. Dziękujemy za współpracę z naszą szkołą i niezapomniane spotkania z młodzieżą.

W świecie techniki

16 styczeń 2020, 12:48 pm Napisane przez
Dział: Aktualności

Zaproszenie

 

Zapraszamy szkoły o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej - technika, branżowe szkoły I stopnia - do wzięcia udziału w turnieju pod nazwą „VII Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – Radom 2020” organizowany przez: Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu  ul. 25- Czerwca 66, 26-600 Radom.

Turniej jest organizowany pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

Zwycięzcy Turnieju zdobędą  atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Dla opiekunów uczniów startujących w konkursie organizatorzy przewidzieli upominki.

Podstawowe warunki trzyetapowego Turnieju określa Regulamin  (dostępny na stronie internetowej organizatora).

W trakcie Turnieju będzie oceniana wiedza z zakresu:       

  • budowy pojazdów i historii motoryzacji,
  • technologii napraw i obsługi pojazdów,
  • zespołów i elementów pojazdów samochodowych,
  • elektrotechniki i elektroniki motoryzacyjnej.

Imiona i nazwiska uczniów zgłoszonych przez szkołę do II etapu oraz imiona i nazwiska ich opiekunów z numerem kontaktowym do opiekuna, który przygotowuje i towarzyszy uczniom w dalszych etapach Turnieju, prosimy nadsyłać na załączonym formularzu pocztą elektroniczną do dnia 21 lutego 2020 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wytypowanych uczniów i ich opiekunów zapraszamy na finał,  który odbędzie się w dniu 03 marca 2020 r.
w formie testu pisemnego oraz zadań praktycznych.

Dodatkowe wyjaśnienia można uzyskać u Koordynatora Turnieju kol. Dariusza STĘPNIEWSKIEGO pod numerem telefonu 504-370-165.

W załączniku Regulamin oraz Zgłoszenie do Turnieju

 

Serdecznie zapraszamy szkoły do podjęcia rywalizacji.

Organizatorzy Turnieju

Partnerami i sponsorami nagród w Międzywojewódzkim Turnieju Mechaników Samochodowych są:

                      

Smutna wiadomość dla społeczności "Samochodówki"

31 grudzień 2019, 7:58 am Napisane przez
Dział: Aktualności
Ostatnio zmieniany wtorek, 31 grudzień 2019 08:07

Wigilia 2019

24 grudzień 2019, 9:15 am Napisane przez
Dział: Aktualności

W piątek 20 grudnia o godzinie 11:30 odbyła się Wigilia Świąt Bożego Narodzenia dla pracowników oraz emerytów Zespołu Szkół Samochodowych. Tradycyjnie po wspólnej modlitwie, odczytaniu Słowa Bożego nastąpiło przełamanie się opłatkiem oraz składanie  życzeń. Na stołach nie zabrakło potraw wigilijnych.

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 grudzień 2019 09:20

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 18 guests and no members online