Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - Rodzice

Bal Studniówkowy Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu

14 styczeń 2019, 8:19 am Napisane przez
Dział: Aktualności

W doborowym towarzystwie oraz w wyśmienitej atmosferze odbyła się tegoroczna studniówka "Samochodówki".
Bal maturalny jest już wspomnieniem, dlatego poniżej przedstawiamy krótką relacje z tego bardzo ważnego szczególnie dla maturzystów wydarzenia. Więcej zdjęć na naszym Facebooku oraz w mediach.

https://www.facebook.com/pg/zssradom/photos/

http://www.cozadzien.pl/radom/studniowki-2019-samochodowka/52979

https://echodnia.eu/radomskie/studniowki-2019-w-radomiu-taneczna-studniowka-zespolu-szkol-samochodowych

https://zebrra.tv/wydarzenia/2019/01/07/tak-poloneza-zatanczyli-uczniowie-zespolu-szkol-samochodowych/

 

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 17 styczeń 2019 08:54

W dniu 22 listopada 2018 r. podczas obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa odbyło się spotkanie z koordynatorami akcji poboru krwi, podczas którego został rozstrzygnięty konkurs „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”, skierowany do szkół ponadgimnazjalnych z Radomia i terenu.

Przy okazji spotkania zostały wręczone Podziękowania oraz upominki za zrozumienie, przychylność, bezinteresowną pomoc, trud, a także poświęcony czas na rzecz propagowania idei honorowego krwiodawstwa. 

Podczas uroczystości szkoły, które w ramach VII edycji konkursu „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu” zajęły miejsca na podium, pozyskując w roku szkolnym 2017/2018 największą ilość, tego bezcennego leku – krwi, którego w żaden sposób nie da się zastąpić, otrzymały Dyplomy, Statuetki oraz drobne upominki, przekazane na ręce przybyłych Dyrektorów oraz koordynatorów szkół.

 W konkursie wzięło udział 23 szkoły z Radomia i 26 szkół z regionu radomskiego. Konkurs trwał od 1 września 2017r. do 31 sierpnia 2018r. W tym czasie pozyskano 2 136,96 litra krwi, w ramach zorganizowanych akcji poboru krwi 

Przyznane zostało 5 miejsc na podium:  w grupie szkół miasta Radomia oraz w grupie szkół regionu radomskiego:

Zespół Szkół Samochodowych zajął zaszczytne 4 miejsce uzyskując 122 pkt.  

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za okazaną pomoc i zrozumienie.

Wigilia w "Samochodówce"

27 grudzień 2018, 7:23 am Napisane przez
Dział: Aktualności
Ostatnio zmieniany czwartek, 17 styczeń 2019 07:36

Świąteczne Życzenia od "Samochodówki"

18 grudzień 2018, 1:02 pm Napisane przez
Dział: Aktualności

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko
z niepełnosprawnością.
W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty
w Warszawie.... (czytaj więcej w linkach poniżej)

Strona internetowa - kuratorium.waw.pl

INFORMATOR dla Rodziców i Opiekunów

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 grudzień 2018 12:13

Konkurs cykliczny "W świecie techniki"

10 grudzień 2018, 12:29 pm Napisane przez
Dział: Aktualności

Konkurs cykliczny „W świecie techniki’


Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w comiesięcznym konkursie „W świecie techniki”.
Zadaniem uczestników konkursu jest podanie prawidłowej odpowiedzi na pytanie z dziedziny techniki, motoryzacji, lotnictwa.
Pytanie wywieszane jest każdego pierwszego dnia miesiąca na tablicy informacyjnej w bibliotece szkolnej. Odpowiedzi udzielać można do dnia
poprzedzającego dzień losowania na specjalnej karcie. Wśród osób, które udzielą prawidłowej odpowiedzi zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje u organizatorów konkursu: p. I. Gibały, p. A. Hernika, p. R. Bąka.


Pytanie konkursowe na GRUDZIEŃ


Która firma motoryzacyjna jako pierwsza wprowadziła do seryjnej
produkcji samochód osobowy z układem zasilania typu „Common Rail”?


a. Fiat
b. Alfa Romeo
c. Volkswagen
d. Isuzu.

Mikołajkowe warsztaty dla dzieci

10 grudzień 2018, 9:51 am Napisane przez
Dział: Aktualności

Dnia 05.12.2018 roku o godzinie 16 na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Samochodowych odbyły się mikołajkowe warsztaty dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Słoneczny Dom”. Patronatem był Parlament Młodzieży Miasta Radomia. Dla wychowanków zorganizowano zajęcia plastyczne i taneczne, chętnie brali udział w zabawach jak i pod koniec w dekorowaniu ciasteczek. Cała akcja zakończyła się sukcesem, którą podsumowały meczem piłki nożnej.

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

22 listopad 2018, 7:24 am Napisane przez
Dział: Aktualności

15 listopada odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczestnikami byli uczniowie z klas 3a, 3c oraz 3ze wraz
z nauczycielami E. Rembiś, M. Krzemińska i R. Bąk.

Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań naukowych oraz pogłębienie wiedzy uczniów poprzez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych oraz zwiedzanie wystaw stałych znajdujących się na terenie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Dodatkowym punktem wycieczki było zwiedzanie Starówki oraz Grobu Nieznanego Żołnierza. Podczas spaceru „Historia Grobu Nieznanego Żołnierza” zostały przypomniane najistotniejsze informacje oraz mniej znane fakty związane z historią najważniejszego warszawskiego grobu-pomnika.

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 listopad 2018 07:36

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego

15 listopad 2018, 8:21 am Napisane przez
Dział: Aktualności

W dniu 7 listopada odbyła się wycieczka zawodowa do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

W wycieczce udział wzięli uczniowie klas: 4ml, 2d i 1a pod opieką wychowawców: Magdaleny Traczyk, Renaty Cywki i Arkadiusza Hernika.

Podczas kilkugodzinnego pobytu w muzeum uczniowie zapoznali się z historią awiacji, maszynami bojowymi produkowanymi w Polsce, historią walk powietrznych podczas I i II WŚ.

Bogata kolekcja eksponatów ulokowana jest w zabytkowych hangarach lotniczych i na części jednego z najstarszych lotnisk – Kraków-Rakowice-Czyżyny.

Po zakończeniu zwiedzania, część uczniów spędziła czas wolny na Rynku Głównym.

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 listopad 2018 08:28

Święto Niepodległości uczczone w "Samochodówce"

13 listopad 2018, 10:02 am Napisane przez
Dział: Aktualności

9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające odzyskanie przez  Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 roku był wyjątkowym  dniem w naszej historii. Sto lat temu wolność  przestała być tylko marzeniem, a niepodległość stała się faktem. Wolna i niepodległa Polska wróciła na mapy. "Samochodówka" uczciła to wielkie wydarzenie w doniosły sposób. Na murach naszej szkoły powstał mural wykonany przez uczniów. Uczniowie 9 listopada przyszli do szkoły ubrani w białe i czerwone koszulki. Na auli szkolnej o godzinie 11.11 rozbrzmiał hymn państwowy, który odśpiewała cała społeczność szkolna. Na tę wyjątkową rocznicę nauczyciele Renata, Cywka, Agnieszka Pająk - Rudnicka oraz Roman Mosionek przygotowali wraz z uczniami akademię, która przybliżyła zebranym najważniejsze etapy walki Polaków o wymarzoną Ojczyznę. Nie zabrakło chwil wzruszeń podczas występu młodzieży naszej szkoły. Po uroczystej akademii głos zabrała pani dyrektor Anna Stańczyk podkreślając ogromne znaczenie tej daty dla Polski i całej Europy. Następnie zostały wręczone nagrody książkowe oraz dyplomy dla laureatów konkursu plastycznego upamiętniającego 100 lat niepodległości zorganizowanego przez p. Renatę Cywkę.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 listopad 2018 07:50

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 20 guests and no members online