Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - Rodzice

Walentynki w "Samochodówce"

16 luty 2018, 8:12 am Napisane przez
Dział: Aktualności

W dniu 13.02.2018 z okazji Walentynek w naszej szkole odbyła się zorganizowana przez  mgr Małgorzatę Stańczyk, mgr inż. Elenę Rembiś ,mgr Marzenę Alberską, mgr Agnieszkę Szydłowską i mgr Karolinę Podpłońską  Akademia, w której brali udział :

Jan Kęska 3ml

Michał Skrzek 1a

Aleksandr Dobrasiewicz 1a

Mateusz Malicki 1a

Maciej Kołodzejski 1a

Filip Kapliński 1b

Jakub Korcz 1b

Maciej Warmijak 2c

Igor Siara 2c

Dariusz Kędzerski 2c

Marek Jasiak 3c

 

Oraz zespół muzyczny pod kierownictwem  mgr Romana Mosionka:

 Marek Jusiak

Dawid Bogucki

Kacper Cybula

   Uczniowie grali z dużym zaangażowaniem i  humorem, czym zdobyli sobie sympatię swoich nauczycieli  i dyrekcji szkoły, a także popularność wśród rówieśników ze szkoły . 

Jeszcze raz BRAWO i BIS !!!

Ostatnio zmieniany piątek, 16 luty 2018 08:24

Wynikiem ponad osiemnaście tysięcy złotych wolontariusze „Samochodówki” poprawili własny rekord zbiórek w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała 14 stycznia. W województwie Mazowieckim, był to już okres ferii zimowych. Tym większa pochwała dla dwudziestojedno osobowej grupy uczniów i nauczycieli wolontariuszy Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu biorących udział w kweście. Podczas „Finału” zbieraliśmy pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. W ramach promocji Nasza szkoła czynnie włączyła się w organizację WOŚP-u, poza zbiórką pomagając m.in. w organizacji biegu związanego z finałem. Nasi wolontariusze z charakterystycznymi serduszkami pojawili się w kilku miejscach miasta. Pieniądze zbierane były między innymi na ulicach 25 Czerwca, w pobliżu siedziby szkoły, Kelles-Krauza oraz w czasie koncertu na ulicy Żeromskiego. Uzbieraliśmy łącznie 18 293 złotych i 13 groszy plus waluta obca. Liczenie waluty obcej odbędzie się w późniejszym terminie, dlatego ostateczna kwota, jaką udało się zebrać będzie wyższa. Każdy z uczestniczących w zbiórce, otrzymał potwierdzenie zebranej kwoty i większość zapowiedziała, że w przyszłym roku ponownie postara się kwestować i poprawić swój wynik.

 

 

Ostatnio zmieniany środa, 07 luty 2018 11:37

Jasełka w "Samochodówce"

27 grudzień 2017, 12:42 pm Napisane przez
Dział: Aktualności

W dniu 21.12.2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych przedstawili dla społeczności szkolnej Jasełka, które zostały przygotowane pod opieką Katechetów i Pana Romana Mosionka.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 12 styczeń 2018 12:58

 

Zaproszenie

Zapraszamy szkoły o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej - technika, branżowe szkoły zawodowe - do wzięcia udziału w turnieju pod nazwą „V Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych - 2018” organizowany przez: Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.
ul. 25- Czerwca 66, 26 - 600 Radom.

Turniej jest organizowany pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. Zwycięzcy turnieju zdobędą  atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów turnieju.
Dla opiekunów uczniów startujących w konkursie organizatorzy przewidzieli upominki.

Podstawowe warunki trzyetapowego Turnieju określa Regulamin. W I etapie szkoły we własnym zakresie wyłonią do pięciu uczniów, którzy będą  reprezentować je w II etapie i III etapie. Dobór reprezentantów odbywa się na podstawie testów lub konkursów organizowanych we własnym zakresie. Jeżeli szkoła stanowi zespół szkół różnego stopnia, istnieje możliwość wystawienia pięcioosobowej reprezentacji z każdej szkoły.

W trakcie Turnieju będzie oceniana wiedza z zakresu:

  • budowy pojazdów i historii motoryzacji,
  • technologii napraw i obsługi pojazdów,
  • zespołów i elementów pojazdów samochodowych,
  • elektrotechniki i elektroniki motoryzacyjnej.

Imiona i nazwiska uczniów zgłoszonych przez szkołę do II etapu oraz imiona i nazwiska ich opiekunów z numerem kontaktowym do opiekuna, który przygotowuje i towarzyszy uczniom w dalszych etapach Turnieju, prosimy nadsyłać na załączonym formularzu pocztą elektroniczną do dnia 09 marca 2016 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub fax-em na numer (0-48) 36-35-446.

Wytypowanych uczniów i ich opiekunów zapraszamy na finał, który odbędzie się w czwartek w dniu 15 marca 2018r. w formie testu pisemnego oraz zadań praktycznych.

Dodatkowe wyjaśnienia można uzyskać u Koordynatora Turnieju kol. Dariusza STĘPNIEWSKIEGO pod numerem telefonu 504-370-165 lub kol. Tomasza CZAJ pod numerem telefonu 603 584 325
lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej załączam Regulamin oraz Zgłoszenie do Turnieju

Wigilia w „Samochodówce”

20 grudzień 2017, 1:02 pm Napisane przez
Dział: Aktualności

Dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu spotkali się na tradycyjnym spotkaniu przedświątecznym. Na Wigilię jak co roku zaproszeni zostali również emerytowani nauczyciele i dyrektorzy.

Grono pedagogiczne, pracownicy administracji, emerytowani nauczyciele co roku spotykają się przed Świętami Bożego Narodzenia, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. W tym roku tradycji stało się zadość i wszyscy spotkali się na Wigilii. Były życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i świąteczny poczęstunek. Poszczególne klasy spotkają się na klasowych Wigiliach w przedświąteczny piątek.

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 styczeń 2018 13:11

Zawody w piłkę ręczną

21 grudzień 2017, 12:54 pm Napisane przez
Dział: Aktualności

W dniu 20.12.2017 r. w Zespole Szkół Samochodowych odbyły się finały XIV Radomskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców rocznik 2002-2004.

W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje 7 szkół.

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

I miejsce PSP nr 30

II miejsce PSP nr 10

III miejsce ZSO nr 4

IV miejsce PSP nr 4

Zawody dziewcząt w kosza

8 grudzień 2017, 11:06 am Napisane przez
Dział: Aktualności

W dniu 06.12.2017 r w Zespole Szkół Samochodowych odbyły się finały XIV Radomskiej Olimpiady Młodzieży w piłce koszykowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje dziewięciu szkół.

W klasyfikacji końcowej:

I miejsce zajęła reprezentacja V LO,

II miejsce zajęła reprezentacja IV LO,

III miejsce zajęła reprezentacja II LO.

 

Radosław Burek zwycięzcą w konkursie Technik-Absolwent

19 grudzień 2017, 2:24 pm Napisane przez
Dział: Aktualności

Dnia 7 grudnia br. w siedzibie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w konkursie Technik-Absolwent. Jest to już jedenasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Celem stawianym przez organizatorów jest propagowanie młodzieży uzdolnionej technicznie oraz szkół technicznych, z których laureaci się wywodzą, w środowisku technicznym, akademickim i szeroko pojętym społeczeństwie. Komisja konkursowa bierze pod uwagę wyniki na egzaminie maturalnym i zawodowym, udział w konkursach technicznych oraz udział w pozaszkolnych formach dokształcania zawodowego.

Nasz tegoroczny absolwent, Radosław Burek, uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, zajął w bieżącej edycji I miejsce w specjalności technik pojazdów samochodowych. W czasie pobytu w naszej szkole dał się poznać z pracowitości i wytrwałości. Z sukcesami wielokrotnie brał udział w konkursach zawodowych o zasięgu krajowym i wojewódzkim, m.in. w Olimpiadzie Techniki Samochodowej (finalista), Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników (3 miejsce), Turnieju Samochodowej Wiedzy Technicznej (1 miejsce) i Międzywojewódzkim Turnieju Mechaników Samochodowych (1 miejsce).

To jest już drugi absolwent Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, który został laureatem w tym konkursie. W roku 2016 Norbert Wydra dostał najwyższe wyróżnienie w tym konkursie przyznawane za uzyskanie największej liczby punktów spośród wszystkich laureatów w poszczególnych specjalnościach – tytuł Supertechnika Roku.

Obu laureatom życzymy dalszych sukcesów! A chętnych do wytężonej pracy i startów w olimpiadach motoryzacyjnych zapraszamy na zajęcia dodatkowe prowadzone przez nauczycieli Andrzeja Michalczewskiego i Dariusza Stępniewskiego. 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 grudzień 2017 14:31

Spotkanie z absolwentem

22 listopad 2017, 7:18 pm Napisane przez
Dział: Aktualności

W dniu 21 listopada odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły, podchorążym pierwszego roku Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, Maciejem Wiśniewskim.

Tematem spotkania było zapoznanie z ofertą edukacyjną uczelni na studiach cywilnych i wojskowych, prezentacja zaplecza technicznego, bazy laboratoryjnej i możliwości realizacji własnych pasji w licznych kołach zainteresowań.

Prezentacja wzbudziła zaciekawienie wśród zaproszonych klas czwartych technikum i klas lotniczych.

Ostatnio zmieniany piątek, 01 grudzień 2017 19:26

Rozstrzygnięcie VI edycji konkursu „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”, podczas obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa w Radomskim RCKiK-u

Podczas Dni HDK, 23 listopada odbyło się spotkanie Koordynatorów akcji poboru krwi, podczas którego podsumowany został mijający rok 2017 oraz rozstrzygnięta VI edycja konkursu „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”.

W konkursie wzięło udział 22 szkoły z Radomia i 25 szkół z regionu radomskiego. Konkurs trwał od 1 września 2016r. do 31 sierpnia 2017r.  

Celem konkursu było:

– zachęcenie dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły do popularyzowania idei honorowego krwiodawstwa,

– poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się,

– zwiększenie poboru krwi,

– pozyskiwanie wielokrotnych dawców krwi,

– kształtowanie postaw obywatelskich oraz uwrażliwienie na los drugiego człowieka,

– aktywizowanie środowisk lokalnych w zakresie honorowego krwiodawstwa.

 

Zespół Szkół Samochodowych zajął 5 miejsce na podium w grupie szkół miasta Radomia.

   Podczas spotkania,  podziękowania odebrali  organizatorzy akcji poboru krwi, działacze promujący honorowe krwiodawstwo, którzy często sami oddają krew, ale również zachęcają do tego samego innych.

Wszystkim Krwiodawcom oraz osobom promującym honorowe oddawanie krwi w Naszej Szkole, pomagającym w organizowaniu akcji poboru krwi, składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za okazaną, bezinteresowną pomoc, a także osobiste zaangażowanie.

 

http://www.rckik.radom.pl/2017/11/27/dni-honorowego-krwiodawstwa-3/

https://radioplus.com.pl/radom/dziekujemy-krwiodawcom-26970

Ostatnio zmieniany piątek, 01 grudzień 2017 19:17

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 50 guests and no members online