04 Kwi 2019

Wydział Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu,

Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu,

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego

Zapraszają na event profilaktyczno-edukacyjny:

„SPRAWNY SAMOCHÓD - BEZPIECZNY KIEROWCA”

H A R M O N O G R A M

Miejsce – Plac Warsztatowy Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, ul. 25 Czerwca 66

Termin –  06 kwietnia 2016 r. (sobota) w godz. 9:00 – 13:00

Program imprezy:

Panel I – zajęcia dydaktyczne na stacji diagnostycznej ZSS, w ramach których uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych
pod okiem diagnostów i przedstawicieli Stowarzyszenia Rzeczoznawców TSiRD :

• sprawdzą działanie amortyzatorów,
  • skontrolują układ hamulcowy wraz z płynem hamulcowym,
  • sprawdzą zawieszenie,
  • dokonają przeglądu i regulacji świateł w samochodach uczestników eventu,
  • sprawdzą grubości lakieru pojazdu,
  • przeprowadzą wyceny pojazdów (Audatex, Infoekspert).

Panel II – zajęcia profilaktyczno – edukacyjne z policjantami WRD, uczniami i wykładowcami Zespołu Szkół Samochodowych
oraz rzeczoznawcami ze Stowarzyszenia Rzeczoznawców TSiRD:

• sprawdzenie punktów w ewidencji kierowców naruszających przepisy,
  • porady prawne z zakresu ruchu drogowego,
  • projekcja filmu profilaktycznego promującego zapinanie pasów bezpieczeństwa pn. „Jak jeździć bezpiecznie”.

Panel III – zajęcia z instruktorem nauki jazdy i funkcjonariuszem Policji (plac warsztatowy przy stacji diagnostycznej)

• przygotowanie pojazdu do jazdy, prawidłowa pozycja za kierownicą, zapinanie pasów bezpieczeństwa, przekładanie rąk na kierownicy,
  • wpływ stanu trzeźwości na zachowanie kierującego – wjazd do garażu w alkogoglach symulujących stan nietrzeźwości.

Panel IV – zajęcia instruktażowe dla grup zorganizowanych:

• prelekcja z na temat układu elektrycznego pojazdu, połączona z ćwiczeniem diagnostyki układu oświetlenia pojazdu,
  • prelekcja na temat geometrii podwozia pojazdów samochodowych, połączona z ćwiczeniem regulacji zbieżności kół,

prelekcja na temat układu hamulcowego pojazdów samochodowych, połączona z ćwiczeniem wymiany klocków hamulcowych.

Podsumowanie i zakończenie eventu.

Patronat medialny; portal motoryzacyjny Radom Moto.

Czytany 3108 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 kwiecień 2019 07:55