10.05.2008 Zwycięstwo w Olimpiadzie Techniki Samochodowej - jesteśmy najlepszą "Samochodówką" w Polsce !!!

Olimpiada Techniki Samochodowej jest zorganizowana od 2000 r. W skład tegorocznego zespołu organizacyjnego weszli przedstawiciele miesięcznika AutoMoto Serwis, wydziału SIMR Politechniki Warszawskiej oraz władz oświatowych. Patronat nad Olimpiadą objął Minister Edukacji Narodowej. Olimpiada ma na celu stworzenie motywacji do podnoszenia poziomu nauczania w zawodach mechanika samochodowego i pokrewnych, upowszechnianie wiedzy z dziedziny samochodowej oraz technologii napraw, jak również stworzenie rywalizacji między szkołami o profilu samochodowym. Olimpiada jest trzystopniowa i ma zasięg całego kraju. Najlepsza szkoła otrzymuje Tytuł Samochodowej Szkoły Roku. W tym roku, 5 kwietnia, na wydziale SiMR Politechniki Warszawskiej w Warszawie odbył się II etap Olimpiady, do którego przystąpiło 307 uczniów szkół średnich z całego kraju. Podczas II etapu IX Edycji Olimpiady wyłonionych zostało 11 finalistów. Z naszej szkoły, tj. Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, do Finału IX Edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w 2008r. zakwalifikowało się dwóch uczniów: na miejscu pierwszym z wynikiem 49 pkt. z części teoretycznej  Michał Wójtowicz – opiekun Dariusz Stępniewski i na miejscu siódmym z wynikiem 39 pkt. Robert Klamka – opiekunowie Piotr Zarzyka i Michał Amerek.
W Finale, oprócz uczniów  z naszej szkoły brali udział uczniowie ze szkół samochodowych z Nowego  Sącza, Warszawy, Jeleniej Góry, Łodzi, Bydgoszczy, Lublina, Bychawy, Biłgoraju i Krosna. W Finale IX Edycji tejże Olimpiady, rozegranym 10 maja 2008r. w siedzibie Mercedes Benz w Warszawie, w klasyfikacji końcowej najlepszym uczniem okazał się Michał Wójtowicz z ZSS Radom, a szkoła zdobyła tytuł Samochodowej Szkoły Roku. 
"Tytuł najlepszej "Samochodówki" podnosi prestiż naszej szkoły. Jest potwierdzeniem, że dobrze kształcimy przyszłych "samochodziarzy". Mają wiedzę i są przygotowani do pracy w swoim zawodzie. Myślę, że ten sukces zachęci innych do nauki w naszej szkole" powiedział dyrektor naczelny mgr inż. Wojciech Bernat.
Dzięki zwycięstwu Michała Wójtowicza, ucznia klasy 4b, szkoła otrzymała tytuł najlepszej "Samochodówki" w kraju oraz urządzenia do ustawiania świateł w samochodach, sprawdzania akumulatorów i diagnostyki układów klimatyzacji.

Artykuł w Echu Dnia z dnia 16 maja 2008

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 13 guests and no members online