20 Mar 2018

V Międzywojewódzki Turniej Mechaników

Dnia 15 marca 2018 roku w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu odbył się finał V Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników. Udział
w nim wzięło ponad 40 uczniów kształcących się w zawodach z branży motoryzacyjnej.

Szkoły, które zgłosiły się do turnieju to: Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 w Warszawie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3
w Siedlcach, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, Zespół Szkół Samochodowych w Lublinie, Zespół Szkół Zawodowych im H. Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży, Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.

W pierwszym etapie finału uczniowie rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiedzę teoretyczną. Po tym etapie do drugiej części finału (zadanie praktyczne) zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Szkoła Branżowa I Stopnia:

• Ługowski Piotr z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach,
  • Prygiel Daniel z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu,
  • Więckowski Piotr z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim,
  • Śliwka Damian z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim,
  • Królak Damian z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim;

Technikum:

• Smolaga Paweł z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu,
  • Koperek Piotr z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu,
  • Lis Piotr z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży,
  • Koncewicz Jakub z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie,
  • Czubak Bartłomiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży.

Przed przystąpieniem do zadania praktycznego Turnieju wszyscy uczniowie uczestniczyli w wygłoszonym przez dr inż. Andrzeja Michalczewskiego mini wykładzie o tytule „Więcej mocy.

Po tej części wszyscy opiekunowie uczniów zostali obdarowani przez organizatorów pamiątkowymi podziękowaniami, a finaliści przystąpili do wykonywania zadań praktycznych.

W tym roku postawione zostały przed nimi zadania związane z: rozpoznawaniem czujników stosowanych w pojazdach samochodowych, budową układu klimatyzacji, wymiana napędu rozrządu, diagnostyka komputerowa silnika, weryfikacja stanu technicznego ogumienia pojazdu.

Po zliczeniu punktów uzyskanych w tej części Turnieju oraz zsumowaniu ich z częścią pierwszą ustaliła się klasyfikacja końcowa uczniów
w następującej kolejności:

Szkoła Branżowa I Stopnia:

• Ługowski Piotr z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach (81,75 pkt),
  • Prygiel Daniel z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (64,25 pkt),
  • Więckowski Piotr z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim (43,00 pkt),
  • Śliwka Damian z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim (41,60 pkt),
  • Królak Damian z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim (34,00 pkt);

Technikum:

• Smolaga Paweł z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (88,50 pkt),
  • Koncewicz Jakub z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie (73,25 pkt),
  • Lis Piotr z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży (67,65 pkt),
  • Czubak Bartłomiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży (59,50 pkt),
  • Koperek Piotr z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (58,25 pkt).

Gratulujemy zajętych pozycji, a przede wszystkim wiedzy i umiejętności zdobytych w zawodzie mechanika. Dziękujemy przy okazji wszystkim naszym sponsorom.

Miejmy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok na następnej edycji Turnieju Mechaników Samochodowych w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu.

Zespół Organizatorów Turnieju

Czytany 3794 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 marzec 2018 07:43