23 Kwi 2018

Kwietniowe Imprezy Lotnicze

(1 głos)

W minionym tygodniu uczniowie klas o profilu technik mechanik lotniczy wzięli udział w szeregu imprez lotniczych.

Relacja 1

We wtorek 17 kwietnia uczniowie klasy 4ml Seweryn Czajkowski, Mateusz Jakubowski i Adrian Kędzierski pod opieką nauczyciela lotniczych przedmiotów zawodowych mgr inż. Arkadiusza Hernika, wzięli udział w finale konkursu „Ikar Matematyczny”. Konkurs odbył się w Lotniczym Technikum nr 9 im. Bohaterów Narwiku w Warszawie. Uczniowie zmierzyli się w rywalizacji z kolegami ze szkół o specjalności lotniczej już po raz drugi.

Relacja 2

We czwartek 19 kwietnia uczniowie klasy 4ml – tegoroczni absolwenci, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy LOT Aircraft Maintenance Services. Spotkanie miało na celu przeprowadzenie egzaminów wstępnych i rekrutacji na roczny płatny staż w firmie LOT AMS w Warszawie, w ramach programu „Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów”.  Była to już druga tego typu akcja przeprowadzona w naszej szkole.  Zeszłoroczni absolwenci właśnie kończą staż i dołączają do ekipy pracowników firmy.

Relacja 3

W piątek 20 kwietnia uczniowie klas 3ml i 4ml pod opieka nauczycieli mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Arkadiusza Hernika uczestniczyli w święcie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, będącym jednocześnie 20-leciem zespołu akrobacyjnego „Orlik”. Wśród atrakcji pojawił się samolot szkolenia zaawansowanego M-346 „Bielik”, TS-11 „Iskra” w morskim kamuflażu, PZL-130 TC2 „Orlik”, M-28 „Bryza”, śmigłowiec SW-4 „Puszczyk” oraz pojazdy obsługi i utrzymania lotniska. Niewątpliwą atrakcję stanowiła degustacja wojskowej grochówki.

Czytany 3193 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 kwiecień 2018 10:56