26 Kwi 2018

Piknik Naukowy

25 kwietnia w naszej szkole odbył się Piknik Naukowy. W trakcie Pikniku młodzież mała  okazję zaznajomić się z ofertą edukacyjną, poznać uczniów i nauczycieli oraz zaplecze dydaktyczne poszczególnych przedmiotów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy  fizyczne. Uczniowie:  Dobrasiewicz A., Król H., Jończyński J., Malicki M., Topolski J., Janeczek K. klas pierwszych technikum i zawodówki wraz
z nauczycielami  fizyki  Romanowskim M. i  Ręmbiś E. przygotowali wiele ciekawych doświadczeń: Młynek Franklina, Probówki do wirownicy (demonstracja siły odśrodkowej), Induktor Rhumkorffa, układ do wzbudzania prądów wirowych, Rezonans mechaniczny, silnik odrzutowy , Gazy świecące (rurki Pluckera), Tor powietrzny , gasnąca świeczka w wodzie, Drabina Jakubowa.

Dla ucznia samodzielne wykonanie doświadczenia jest najlepszym sposobem poznawania i zrozumienia praw fizycznych, dlatego  zachęcaliśmy  wszystkich uczniów do wykonania choćby jednej próby.

Czytany 3636 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 maj 2018 13:00