16 Kwi 2019

Young Car Mechanic 2019

Krajowy finał konkursu Young Car Mechanic

W dniu 12.04.2019r. odbył się krajowy finał konkursu Young Car Mechanic.
To międzynarodowy konkurs dla uczniów średnich szkół technicznych. Jego głównym celem jest popularyzacja zawodu mechanika samochodowego wśród młodzieży, wymiana doświadczeń i praktyk nauczania oraz znalezienie młodych talentów w dziedzinie mechaniki  pojazdowej.

W pierwszej części tegorocznej edycji konkursu Young Car Mechanic wzięło udział blisko 1200 uczniów ze szkół technicznych z całej Polski
z 23 szkół.  Konkurs odbywa się w czterech etapach. I, II i III etap konkursu miał miejsce  w krajach, z których pochodzą uczestnicy konkursu, tj. Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Węgier, Chorwacji i Ukrainy.

Pierwszy etap  rywalizacji zakończył się 24 lutego. Był to pisemny test, przeprowadzony w każdej zgłoszonej do konkursu szkole. W trakcie tego etapu została wyłoniona grupa uczniów, którzy w drugim etapie walczyli o możliwość udziału w finale krajowym. Zakwalifikowanych do niego zostało  dziesięciu najlepszych uczniów z Polski.

Trzeci etap - finał krajowy polegał  na wykonaniu zadań praktycznych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Paweł Smolaga i Michał Tomczak. W trakcie rywalizacji wykonywali oni zadania polegające na: kodowaniu czujników TPMS, montażu silnika zgodnie z technologią  przewidzianą przez producenta, naprawie układu elektrycznego hamulca postojowego oraz diagnostyki układu Common Rail i układu z pompą VP44.

Po wykonaniu zadań nasi uczniowie zajęli miejsce ósme  - Michał Tomczak, a Paweł Smolaga był trzeci. To on będzie reprezentował Polskę
w III Międzynarodowym Finale konkursu Young Car Mechanic wraz z kolegami ze szkół z Białegostoku i Bydgoszczy.

Już dziś trzymamy kciuki i życzymy wygranej w rywalizacji z kolegami z innych krajów.
IV etap - międzynarodowy finał, odbędzie się w Warszawie.

Czytany 3648 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 16 kwiecień 2019 07:16