29 Paź 2019

Radomskie Dni Techniki

W dniach 21-22 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXXI Radomskich Dniach Techniki, które były organizowane przez Naczelną Organizację Techniczną w Radomiu w związku z II Mazowieckimi Dniami Techniki.

W ramach tej imprezy mieliśmy możliwość zwiedzania  Laboratoriów Eksploatacji Pojazdów i Maszyn, Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz uczestniczenie w okolicznościowych odczytach i wykładach.

W pierwszym dniu wysłuchaliśmy wykładu związanego z naszą branżą: „Przyszłość motoryzacji”, prelegentem był mgr inż. Robert Nowakowski STER Sp. z o.o. autoryzowany diler Volkswagena. Uczestniczyliśmy również w sesji inauguracyjnej tych uroczystości, podczas której wręczone zostały nagrody X edycji Notowskiej Nagrody Uznania „RADOMSKI LAUR TECHNIKI” oraz nagrody dla Laureatów regionalnego etapu konkursu „Młody Innowator”.

W drugim dniu Radomskich Dni Techniki uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział
w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej p.t. „Problematyka funkcjonowania
i rozwoju branży metalowej w Polsce. Synergia: Nauka –Przemysł”.

Prelegentami na tej konferencji byli nauczyciele z naszej szkoły i przedstawili prezentacje na następujące tematy:

• „Wybrane aspekty współpracy pomiędzy nauką a przemysłem w warunkach polskich”, dr inż. Andrzej Michalczewski;
  • „Możliwości wykorzystania wyników badań naukowych w przemyśle na przykładzie badań dodatków do oleju napędowego i rzepakowego” mgr inż. Jerzy Stobiecki.

Podsumowując te dni możemy stwierdzić, iż takie spotkania i wycieczki są dla nas bardzo ważne, ponieważ zdobywamy nowe wiadomości
i umiejętności, które przekazywane są nam przez znakomitych uczonych i doświadczonych badaczy z „świata nauki i przemysłu”. Uczestnicząc
w Radomskich Dniach Techniki mieliśmy również możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, którzy zachęcali nas do wyboru odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej.

Nasza krótka relacja fotograficzna z tych wydarzeń przedstawiona jest w galerii zdjęć.

Czytany 3510 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 październik 2019 08:23