04 Lis 2021

Wycieczka szkolna na targi motoryzacyjne TRANSEXPO - KIELCE

W dniu 28 października 2021 roku 50 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w XV Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego Transexpo.

Na targach mieliśmy okazję poznać najnowsze rozwiązania stosowane w środkach transportu publicznego oraz pojazdy stosowane w tym transporcie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się innowacyjne pojazdy np. elektryczne autobusy marki Solaris (modele Urbino 15 LE electric, Urbino 9 LE electric, czy szkolny autobus elektryczny). Firma Solaris zaprezentowała również na targach autobus wodorowy Urbino 12 hydrogen. Innym zaprezentowanym podczas targów autobusem zasilanym wodorem był Autosan SANCITY 12LFH.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły również polskie autobusy elektryczne PILEA, które być może w niedługiej przyszłości będziemy mogli gościć na prezentacji w naszej szkole.

Oprócz autobusów miejskich mogliśmy obejrzeć również autobusy wykorzystywane w przewozach krajowych i międzynarodowych.

Odrębną częścią targów była również wystawa sprzętu warsztatowego i pojazdów pomocy drogowej.

W trakcie trwania targów osoby zainteresowane mogły uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach technicznych oraz konkursach organizowanych przez poszczególnych wystawców.