06 Kwi 2018

Finał Konkursu "Young Car Mechanic"

FINAŁ KONKURSU "YOUNG CAR MECHANIC"

W dniu 5.04.2018 r. odbył się finał konkursu Young Car Mechanic. Startowali w nim uczniowie ze szkół z Białegostoku, Grudziądza, Krakowa, Nowego Sącza, Opola i oczywiście z naszej szkoły. Finaliści zostali wyłonieni spośród 300 osób piszących drugi etap. W finale uczniowie rozwiązali test wielokrotnego wyboru oraz wykonali 14 zadań praktycznych. Musieli zlokalizować uszkodzenia w układzie klimatyzacji, montowali uszczelniacz wału korbowego zintegrowany z czujnikiem obrotów, dobierali oleje, rozpoznawali podzespoły nowoczesnego ciągnika rolniczego, identyfikowali wtryskiwacze układu common rail oraz diagnozowali układ rozruchowy za pomocą urządzenia KTS.
W wielogodzinnych zmaganiach Paweł Smolaga, uczeń klasy 3a, zdobył II miejsce, ustępując tylko Jakubowi Koncewiczowi z Lublina. Drugi nasz uczestnik - Bartłomiej Iwański - zajął 9 miejsce.
Pierwsza trójka, w tym i Paweł Smolaga, będą reprezentować Polskę w międzynarodowej edycji konkursu Young Car Mechnic.

Czytany 304 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 kwiecień 2018 10:43