03 Kwi 2018

50 Rocznica Wydarzeń Marca '68

Lekcja patriotyczna w 50 rocznicę wydarzeń marca '68

26 marca 2018 r. odbyła się w naszej szkole lekcja patriotyczna upamiętniająca 50 rocznicę protestów studentów w 1968 roku.
Wypadki marcowe to ogół wydarzeń, jakie miały miejsce w Polsce w roku 1968 – kampania antysemicka i antykomunistyczne wystąpienia studentów i inteligencji. Najbardziej gwałtowne wydarzenia miały miejsce w marcu 1968 roku.
Polskie Wypadki Marcowe współgrały z innymi wydarzeniami w Europie i na świecie, takimi jak Praska Wiosna w Czechosłowacji
i rewolta młodych 1968 w państwach Europy Zachodniej. W montażu słowno - muzycznym młodzież Samochodówki przybliżyła zebranym najważniejsze aspekty tych wydarzeń.

Lekcja została przygotowana przez p. Renatę Cywka, p. Agnieszkę Pająk - Rudnicką oraz p. Romana Mosionka.

Czytany 3165 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 kwiecień 2018 08:24