17 Cze 2019

Konkurs Wiedzy o Austrii

„Konkurs Wiedzy o Austrii“ organizowany w ramach obchodów 60-lecia Towarzystwa Polsko-Austriackiego

I .WSTĘP

1. Organizatorem „Konkursu Wiedzy o Austrii“ było Towarzystwo Polsko-Austriackie (TPA) Oddział w Radomiu we współpracy z Oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli  Języka Niemieckiego (PSNJN) w Radomiu oraz „Łaźnią“ Radomskim Klubem Środowisk Twórczych i Galerią.

Honorowy patronat nad Konkursem objęła Ambasada Austrii w Polsce.

1. TEMATYKA KONKURSU

Austria - elementy geografii, historii, zwyczajów i obyczajów, kultury, sztuki i  języka.

III. CELE KONKURSU

1. Poszerzanie wiedzy uczniów związanej z Austrią.
  2. Zainteresowanie uczniów kulturą Austrii.
  3. Kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.

1. ORGANIZACJA I PRZEBIEG KONKURSU
  2. W Konkursie mogli uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Radomia i regionu.
  3. Konkurs został przeprowadzony w języku polskim.
  4. Konkurs był dwustopniowy:
  5. a) etap szkolny odbył się 17 maja 2019 roku .

Etap szkolny został  przeprowadzony w formie testu, zawierającego pytania zamknięte. Uczniowie rozwiązywali test indywidualnie.

W etapie tym wzięło udział 22 uczniów z klas I – III technikum

1. b) etap międzyszkolny (półfinał i finał) odbył się 27 maja 2019 roku

Do etapu międzyszkolnego zostało  zakwalifikowanych  3 uczniów  - Michał Skrzek z klasy 2a, Jarosław Jończyński  z klasy 2a oraz Cezary Leśnowolski z klasy 2d, którzy uzyskali najwięcej punktów w etapie szkolnym. W etapie tym wzięli udział uczniowie z 11 szkół- przede wszystkim najlepszych liceów ogólnokształcących naszego miasta i regionu.

W półfinale uczniowie rozwiązywali na swoich smartfonach quiz składający się wyłącznie z pytań zamkniętych. Do finału zostało  zakwalifikowanych 12 uczniów z największą ilością punktów, w tym nasz uczeń Michał Skrzek z klasy 2a .

W finale uczniowie odpowiadali  ustnie na wylosowane pytania otwarte.

Michał Skrzek  otrzymał wyróżnienie oraz dyplom wraz z upominkami. Jest to duży sukces osobisty ucznia a także prestiż dla Zespołu Szkół Samochodowych.

Uroczyste zakończenie Konkursu z wręczeniem nagród  i dyplomów odbyło się się 30 maja 2019 roku  w Centrum Aktywności Seniorów
w Radomiu ul. Traugutta 31/33.

W uroczystości tej wzięły udział władze Towarzystwa Polsko-Austriackiego, Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego,” Łaźnia” Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, nauczyciele przygotowujący uczniów do Konkursu, w tym Pani Karolina Podpłońska, germanistka
z Zespołu Szkół Samochodowych, członkowie TPA oraz goście.

Miała też miejsce piękna część artystyczna- koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, której towarzyszył Pan Dyrektor Szkoły.

Bardzo cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy nie tylko z wiedzy technicznej ale także ogólnej , jaką jest wiedza o Austrii wraz z jej historią, geografią w tym niezwykłym pięknem krajobrazu, kulturą, sztuką a także  językiem , którego młodzież uczy się na zajęciach.

Czytany 3139 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 czerwiec 2019 07:21