27 Lis 2019

Spotkanie z przedstawicielami przedsiębiorców

W dniu 22 listopada 2019r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie najstarszych klas Zespołu Szkół Samochodowych z przedstawicielami przedsiębiorców, radomskiego Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego oraz przedstawicielem radomskiej strefy gospodarczej. Uczniowie zapoznali się z ofertą pracy w firmach branży transportowo – spedycyjnej oraz projektowo – montażowej, które siedziby mają
w naszym mieście lub w pobliżu. Pracodawcy zachęcali do podjęcia pracy w ich firmach oraz do podejmowania decyzji o pozostaniu i dalszej karierze zawodowej w Radomiu. Poruszone zostały kwestie wymagań stawianych potencjalnym pracownikom, czasu pracy, zakresu obowiązków pracowniczych oraz - co oczywiste – wysokości wynagrodzeń i bonusów przyznawanych przez zakłady pracy.

Dla wszystkich, którzy planują w najbliższej przyszłości kontynuować naukę przedstawiciele Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Transportu oraz Wydziału Mechanicznego przybliżyli ofertę skierowaną do potencjalnych studentów. Zostały zaprezentowane atrakcyjne kierunki kształcenia, zarówno z branży motoryzacyjnej jak i innych, równie ciekawych dziedzin przemysłu. Szczególną ciekawość wzbudzały możliwości korzystania z unijnych programów wymian młodzieży oraz stażów w europejskich koncernach, a także oferty studiowania dualnego
w połączeniu z praktykami i stażami u potencjalnych pracodawców. Od wykładowców zgromadzona młodzież również otrzymała garść argumentów za pozostaniem w naszym pięknym mieście, w superlatywach przedstawione zostały możliwe warianty przyszłej kariery.

Przedstawiciel Radomskiej Strefy Gospodarczej zreferował postępy dotyczące zagospodarowania części inwestycyjnych miasta oraz zakreślił dalekoidące plany i wizje przygotowywania kolejnych terenów na obrzeżach miasta pod cele inwestycyjne włącznie z  planami dotyczącymi infrastruktury tych terenów.  Padły także ciepłe słowa dotyczące jakości kształcenia zawodowego oraz zapewnienia, że wszyscy chętni, którzy zdecydują się podjąć pracę po ukończeniu szkoły – na pewno taką pracę znajdą! Dziękujemy!

Czytany 3197 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 listopad 2019 13:31