09 Gru 2019

Dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu w murach "Samochodówki"

(1 głos)

Społeczność Zespołu Szkół Samochodowych w dniu 6 grudnia 2019r. miała okazję gościć w swoich murach dyrektora Teatru Powszechnego
w Radomiu – panią Małgorzatę Potocką. Przypomnijmy, Małgorzata Potocka to aktorka filmowa i telewizyjna, reżyserka, producentka filmowa, pełne dossier znajduje się pod linkiem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Potocka. Od 1 września 2019 jest dyrektorką naczelną i artystyczną Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

We wrześniu 2019 otrzymała tytuł doktora sztuk filmowych i teatralnych Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Gratulujemy!

Spotkanie z dyrektorem  radomskiego teatru przebiegło w luźnej i przyjacielskiej atmosferze. Pani Potocka, przedstawiając kilka faktów ze swojego życiorysu, przekonywała zgromadzonych uczniów o konieczności wiary we własne siły, o potrzebie pielęgnacji własnych talentów
i zachęcała do ogólnego samorozwoju, bowiem jak pokazuje życie – nigdy nie wiemy, gdzie nas rzuci proza życia…

Ponadto w sposób przystępny została przedstawiona oferta Teatru Powszechnego, zarówno w części wieczorowej jak i dziennej, szczególnie druga propozycja wzbudziła entuzjazm uczniów ;-) . Pani Dyrektor przekonywała, że teatr to miejsce otwarte i skierowane do każdej generacji odbiorców oraz że czynione są starania, by program był różnorodny i wzbudzał zainteresowanie widzów w każdym wieku.

Teatr proponuje dla szkół, uczniów i nauczycieli stałe warsztaty edukacyjne obejmujące wiedzę na temat teatru, którą można wykorzystać  podczas zajęć szkolnych. Zwiększając ofertę programową radomskiej placówki teatralnej, p. Potocka zakreśliła szeroki obraz współpracy
z radomskimi szkołami, obejmujący m.in. organizację koncertów muzycznych, pokazy kinowe najciekawszych i najwybitniejszych przedstawień teatralnych z archiwum TVP oraz Filmoteki Narodowej.

Wystąpienie naszego miłego gościa uczniowie nagrodzili gromkimi brawami, a kolekcjonerzy i koneserzy kina ustawili się w kolejce po pamiątkowy autograf!

Serdecznie dziękujemy za wizytę!

Eviva l’arte!

Czytany 3115 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 grudzień 2019 10:17