5-23.03.2007 Praktyki zawodowe w Niemczech

Opis zdjęć z pobytu uczniów naszej szkoły na praktykach zawodowych w Niemczech (Holzminden) w okresie 05.03. – 23.03.2007.

Pierwszy dzień pobytu w Holzminden na rynku głównym tego miasta: p. Małgorzata Sadownik - opiekunka grupy polskiej, p. Hans Dieter Krawelitzki  – „minister spraw zagranicznych”, p. Hubertus Harlis – nauczyciel przedmiotów zawodowych i matematyki w naszej szkole partnerskiej Georg-von-Langen-Schule, uczniowie.

W szkolnej pracowni samochodowej.

p.Małgorzata Sadownik i p.Lars Ricke – nauczyciel przedmiotów zawodowych w muzeum samochodów na terenie miasta samochodowego w Wolfsburgu.

Szklane wieże pełne nowiutkich volkswagenów.

Zwiedzanie centrum technicznego szkoły Georg-von-Langen-Schule z jego szefem - p.Hansem Schürzebergiem.

W pięknej miejscowości Hann. Münden w miejscu, gdzie spotykają się rzeki Wera i Fulda – tu zaczyna się rzeka Wezera (oprócz znanych już osób towarzyszy nam p. Monika Ohm - nauczycielka przedmiotów zawodowych z działu gastronomiczno - hotelarskiego).

Zamek na terenie słynnego w Dolnej Saksonii opactwa Corwey i kościół z IX w.

Na terenie parku dzikich zwierząt – p. Krzysztof Musiał – drugi opiekun młodzieży - towarzyszy nam nauczyciel przedmiotów zawodowych z działu samochodowego p.Thomas Neufeld oraz nasi uczniowie.

Pod pomnikiem łapacza szczurów w Hammeln – według legendy uwolnił on kiedyś to miasto od plagi tych gryzoni.

Na terenie elektrowni atomowej w okolicach Gosla  u stóp Gór Harzu.

W nieczynnej już kopalni złota, srebra, miedzi i innych rud metali w Rammelsberg w Górach Harzu - towarzyszy nam p. Hans Georg Moritz z działu gastronomiczno - hotelarskiego w szkole Georg-von-Langen-Schule.

Na tarasie kawiarni położonej na wysokości ok. 500m n.p.m. w Górach Harzu.

W serwisach firm Man, Nissan, Renault, Iveco, Audi, Opel, Mercedes.

Spotkanie w „Domu Rzemiosła" w Holzmiden z zastępcą szefa tej instytucji oraz przedstawicielami kilku cechów w tym cechu zajmującego się kształceniem zawodowym przyszłych mechaników i mechatroników samochodowych.

Po wręczeniu certyfikatów w towarzystwie zastępcy dyrektora szkoły p. Hölzchen, oraz nauczycielami ze szkoły partnerskiej w Holzminden, którzy osobiście uczestniczyli w realizacji programu naszego pobytu.

 Pożegnanie z dyrektorem szkoły p. Friedhelmem Korsenem.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 9 guests and no members online