5-23.03.2007 Praktyki zawodowe w Niemczech

Opis zdjęć z pobytu uczniów naszej szkoły na praktykach zawodowych w Niemczech (Holzminden) w okresie 05.03. – 23.03.2007.

Pierwszy dzień pobytu w Holzminden na rynku głównym tego miasta: p. Małgorzata Sadownik - opiekunka grupy polskiej, p. Hans Dieter Krawelitzki  – „minister spraw zagranicznych”, p. Hubertus Harlis – nauczyciel przedmiotów zawodowych i matematyki w naszej szkole partnerskiej Georg-von-Langen-Schule, uczniowie.

W szkolnej pracowni samochodowej.

p.Małgorzata Sadownik i p.Lars Ricke – nauczyciel przedmiotów zawodowych w muzeum samochodów na terenie miasta samochodowego w Wolfsburgu.

Szklane wieże pełne nowiutkich volkswagenów.

Zwiedzanie centrum technicznego szkoły Georg-von-Langen-Schule z jego szefem - p.Hansem Schürzebergiem.

W pięknej miejscowości Hann. Münden w miejscu, gdzie spotykają się rzeki Wera i Fulda – tu zaczyna się rzeka Wezera (oprócz znanych już osób towarzyszy nam p. Monika Ohm - nauczycielka przedmiotów zawodowych z działu gastronomiczno - hotelarskiego).

Zamek na terenie słynnego w Dolnej Saksonii opactwa Corwey i kościół z IX w.

Na terenie parku dzikich zwierząt – p. Krzysztof Musiał – drugi opiekun młodzieży - towarzyszy nam nauczyciel przedmiotów zawodowych z działu samochodowego p.Thomas Neufeld oraz nasi uczniowie.

Pod pomnikiem łapacza szczurów w Hammeln – według legendy uwolnił on kiedyś to miasto od plagi tych gryzoni.

Na terenie elektrowni atomowej w okolicach Gosla  u stóp Gór Harzu.

W nieczynnej już kopalni złota, srebra, miedzi i innych rud metali w Rammelsberg w Górach Harzu - towarzyszy nam p. Hans Georg Moritz z działu gastronomiczno - hotelarskiego w szkole Georg-von-Langen-Schule.

Na tarasie kawiarni położonej na wysokości ok. 500m n.p.m. w Górach Harzu.

W serwisach firm Man, Nissan, Renault, Iveco, Audi, Opel, Mercedes.

Spotkanie w „Domu Rzemiosła" w Holzmiden z zastępcą szefa tej instytucji oraz przedstawicielami kilku cechów w tym cechu zajmującego się kształceniem zawodowym przyszłych mechaników i mechatroników samochodowych.

Po wręczeniu certyfikatów w towarzystwie zastępcy dyrektora szkoły p. Hölzchen, oraz nauczycielami ze szkoły partnerskiej w Holzminden, którzy osobiście uczestniczyli w realizacji programu naszego pobytu.

 Pożegnanie z dyrektorem szkoły p. Friedhelmem Korsenem.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 22 guests and no members online