05-08.04.2008 Wycieczka do Niemiec STUTGART i LIPSK

Wycieczka zawodowa zorganizowana we współpracy Zespołu Szkół Samochodowych i Politechniki Radomskiej. Pośród 50 uczestników znalazła się piętnastoosobowa grupa uczniów „Samochodówki” pod opieką mgr inż. Łukasza Mazura i opiekuna wspomagającego mgr inż. Piotra Zarzyki.
Pierwszym miejscem docelowym był Stutgart. Po pokonaniu ponad 1200 km. dotarliśmy do „domu rodzinnego” Mercedesa, gdzie od przeszło 100 lat produkuje się te piękne pojazdy. Zwiedzanie siedmio piętrowego muzeum wprawiało w zachwyt nie tylko młodych adeptów sztuki motoryzacyjnej, ale również ich nieco starszych wykładowców. Eksponowane pojazdy, począwszy od starych automobili na drewnianych kołach, aż po najnowsze bolidy formuły pierwszej, w stanie jakby dopiero zjechały z linii produkcyjnej, przyciągały jak magnes wszystkich chcących choć przez chwilę z nimi poobcować.
Następnego dnia, po noclegu w malowniczo położonym, bogatym historycznie Würzburgu udaliśmy się do Lipska na Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne. W pięciu ogromnych halach wystawowych zgromadzono „najnowsze nowinki” z zakresu motoryzacji tj: samochody, motocykle, quady, wyposażenie nowoczesnych zakładów naprawczych itp. Zwiedzający mogli dokładnie obejrzeć i usiąść w każdym pojeździe oraz przetestować podczas jazd próbnych wybrane modele samochodów. Dla mniej wymagających przygotowano symulatory wiernie odzwierciedlające warunki drogowe. Wystawę wzbogacały bolidy F1, samochody WRC, ale również zabytkowe samochody znanych ludzi.
Wycieczka przysporzyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń, wzbogaciła ich wiedzę motoryzacyjną, ale co chyba najważniejsze, zdopingowała młodzież do dalszej wzmożonej pracy.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 20 guests and no members online