20 Mar 2024

Finał XI Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 14 marca 2024 roku na terenie Zespołu Szkół Samochodowych odbył się Finał XI Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych. Do rywalizacji na tym etapie Turnieju przystąpiło 8 najlepszych uczniów (spośród ponad 80 zgłoszonych) wyłonionych po przeprowadzonym teście z wiedzy teoretycznej.

Podczas tego etapu Turnieju uczestnicy mieli do wykonania zadania praktyczne, które polegały na: pomiarze tarczy hamulcowej i ocenie jej przydatności do dalszej eksploatacji, połączeniu elementów układu oświetlenia zewnętrznego pojazdu, identyfikacji czujników stosowanych w pojazdach samochodowych, doborze części zamiennych z e-katalogu do konkretnego modelu pojazdu, rozpoznawaniu elementów układu doładowania silnika.

Na rozwiązanie każdego zadania przeznaczone było 10 minut co, jak podkreślali uczestnicy było dość krótkim czasem, wymagającym  dużych umiejętności aby móc sprostać zadaniu.

Po zakończeniu tego etapu Komisja podsumowała uzyskane wyniki  przez uczestników za poszczególne zadania i określiła klasyfikację końcową. Samo określenie zajętych miejsc w finale, ze względu na taką samą liczbę punktów poszczególnych uczestników, wymagało skorzystania z regulaminowego pozycjonowania uwzględniającego czas wykonania testu.

Klasyfikacja finałowa przedstawia się następująco:

w kategorii Technikum i Branżowa Szkoła II stopnia

I miejsce Dawid Bojanowicz z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, 75 pkt,

II miejsce Szymon Wydra z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, 69 pkt,

III miejsce Tomasz Wolak z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3

w Warszawie, 67 pkt,

IV miejsce Filip Śledziewski z Zespołu Szkół Nr 1 w Pruszkowie, 50 pkt;

w kategorii Branżowa Szkoła I stopnia

I miejsce Adrian Murawski z Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego  „Hubala” w Radomiu, 62 pkt,

II miejsce Jakub Anasiewicz z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie, 61 pkt,

III miejsce Jakub Garstka z Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego  „Hubala” w Radomiu, 61 pkt,

IV miejsce Szymon Kiraga z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie, 46 pkt.

Gratulujemy uczniom posiadanej wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu techniki samochodowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom wspierającym realizację Turnieju.

  

 

 

 

Czytany 307 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 marzec 2024 14:00
ZSS

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 19 guests and no members online

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015: