04 Lis 2019

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC W BIBLIOTECE ZSS

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTECE ZSS      

W dniach 21.10.2019 – 25.10.2019 r. w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r.

W tych dniach uczniowie mogli brać udział w różnych atrakcjach zorganizowanych w bibliotece przez nauczycieli bibliotekarzy: Ilonę Gibałę oraz Rafała Bąka.

„Włącz audiobooka” to  słuchanie podczas przerw audiobooków dostępnych w bibliotece. Pierwsze pięć osób, które rozpoznały tytuł i autora książki wygrywały słodki upominek. Kolejnym konkursem cieszącym się ogromnym zainteresowaniem był „Zgadnij kto to… ?”, w którym uczniowie rozpoznawali karykaturę pisarza.       

Ponadto w bibliotece wyrosło „ jesienne drzewko”, czyli  wystawa interaktywna przedstawiająca preferencje czytelnicze nauczycieli i uczniów ,,Samochodówki”. Najciekawsze pozycje  warte przeczytania zostaną zakupione do biblioteki. Zainteresowani mogli  również zwiedzić wystawę pt. „Książki naszych noblistów”.

Wszystkie te przedsięwzięcia cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów, a nagrody ufundowane przez Radę Rodziców uatrakcyjniły obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Czytany 403 razy
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 14 guests and no members online