06 Lis 2019

Kwesta na radomskim cmentarzu rzymskokatolickim

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kwesta na radomskim cmentarzu rzymskokatolickim

Opowiadając na apel wice prezydenta Karola Semika oraz wiceprzewodniczący Zarządu Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego Sławomira Adamca, w dniach 1-3 listopada 2019 r. grupa wolontariuszy Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu z klas 1a, 1b, 1bp i 1cp, pod opieką nauczycieli Małgorzaty Sołsin, Małgorzaty Kruk i Leszka Kucharskiego, wzięła udział w organizowanej już po raz 36 kweście, podczas której zbierano pieniądze na renowację najstarszych nagrobków na radomskiej nekropolii rzymskokatolickiej (Limanowskiego/Dębowa).

Tegoroczna trzydniowa listopadowa kwesta, przyniosła dochód ponad 37254,53 zł, z czego nasi wolontariusze zebrali 1858,09 zł., dzięki którym w 2020 r. możliwe będą kolejne prace renowacyjne.

http://www.zabytkicmentarza.radom.pl/

Czytany 439 razy
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 28 guests and no members online