07 Lut 2020

"Dzień Lotniczy" w Samochodówce

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 05 lutego 2020r. w Zespole Szkół Samochodowych odbył się „Dzień Lotniczy”.

W ramach popularyzacji szeroko pojętego lotnictwa, uczniowie klas o profilu technik mechanik lotniczy wzięli udział w konkursie wiedzy
o lotnictwie i technice lotniczej, a także w zawodach składania modeli z papieru. Zorganizowane zostały również spotkania: z patronem kierunku lotniczego – firmą LOT Aircraft Maintenance Service oraz z przedstawicielami Aeroklubu Radomskiego, z którym szkoła ściśle współpracuje.

Na początku uczniowie przystąpili do rozwiązania testu wiedzy ogólno-lotniczej. Składał się on z 45 zamkniętych pytań. Po teście uczniowie
z własnoręcznie wykonanymi modelami samolotów udali się na dużą salę gimnastyczna, gdzie ocenie podlegała długość lotu samolotu.
O zwycięstwie decydowała suma punktów z obu części konkursu.

Po tej części zmagań uczniów, na auli szkolnej przedstawiciele firmy LOT AMS w osobach: Pani Elizy Mosionek i absolwentów kierunku lotniczego – obecnych pracowników firmy – Seweryna Czajkowskiego, Mikołaja Kupisa, Bartłomieja Kuroś, Pawła Kosno, Arkadiusza Ziętka, zaprezentowali możliwości odbycia stażu i podjęcia pracy w szybko rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i historii sięgającej 1925 roku.

Następnie na Sali gimnastycznej odbyła się prezentacja Aeroklubu Radomskiego. Reprezentację Aeroklubu stanowili: instruktor pilot Andrzej Fokt oraz piloci: Arkadiusz Hernik, Grzegorz Socha, Roman Poterała, Mariusz Stępień oraz Seweryn Czajkowski.

Uczniowie mogli wysłuchać prelekcji Grzegorza Sochy – członka Narodowej Kadry Szybowcowej Juniorów – o przygodzie ze sportem szybowcowym i lataniu zawodniczym. Z kolei Mariusz Stępień – pilot Ligi Motoparalotniowej PPG – opowiedział o innym, nie mniej pięknym sposobie latania oraz o swojej pasji do fotografii lotniczej. Chętni mogli zasiąść za sterami klubowego szybowca Astir oraz przymierzyć napęd plecakowy PPG.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu. Dokonały tego Pani Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Anna Stańczyk oraz Pani Elizy Mosionek z firmy LOT AMS.

Nagrody w formie statuetki wykonanej z łopatki turbiny silnika lotniczego, książki o tematyce lotniczej, pamiątkowego dyplomu i zestawu upominków od sponsorów – firmy LOT AMS i Aeroklubu radomskiego- otrzymali:

  • za miejsce pierwsze – Mateusz Popiel uczeń klasy 1ml;
  • za miejsce drugie – Kamil Olczyk uczeń klasy 1ml;
  • za miejsce trzecie – Paweł Bartosiak uczeń klasy 1mlp.

Ponadto nagrody specjalne, za wysokie wyniki z testu wiedzy, otrzymali: Bartosz Wrześniewski, Piotr Duchniak, Adam Goliat wszyscy są uczniami klasy 1mlp.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, że w Zespole Szkół Samochodowych kolejny raz zostało zorganizowane takie spotkanie, co przyczyniło się do promowania lotnictwa i zawodu technika mechanika lotniczego.

Poniżej link do relacji z cozadzień.pl

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/dzien-lotniczy-w-radomskiej-samochodowce-zdjecia/62513

Czytany 876 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 luty 2020 07:52
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 16 guests and no members online