17 Wrz 2020

Finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik

 

    Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to prestiżowy i największy w Polsce konkurs dla młodych i zawodowych mechaników. Początki rywalizacji sięgają 2012 roku. Uczniowie naszej szkoły z sukcesami od lat uczestniczą w tym konkursie. O randze konkursu świadczy fakt objęcia wydarzenia patronatem przez  Ministerstwo Rozwoju.

    W tym roku rekordowa liczba uczestników rywalizowała w eliminacjach IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich wystartowało do rywalizacji w kategorii  Młody Mechanik. Do finału konkursu awansowało 30 najlepszych zespołów. Wśród tych najlepszych  był zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie: Szymon Wydra uczeń kasy 2cp
i Łukasz Stępniewski uczeń klasy 2a.

    Podczas tegorocznych eliminacji Młodzi Mechanicy odpowiadali na pytania dotyczące różnych podzespołów pojazdu. Na przykład, jaki rodzaj pompy zasila układy paliwowe wyposażone w pompowtryskiwacze, jakie procedury należy wykonać po wymianie zespołu sprzęgła w skrzyni DSG 02E lub jaki olej silnikowy najwolniej dotrze do najdalej położonych punktów smarowania w ujemnej temperaturze? Niektóre z pytań wymagały zainteresowania nowymi trendami w motoryzacji – nie każdy wie, jaki rodzaj silnika posiada samochód zasilany wodorem.

    Finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników miał odbyć się w tradycyjnej formie podczas targów Poznań Motor Show 2020. Jednak
z powodu epidemii COVID-19 i związanych z tym obostrzeń finał Mistrzostw został przeniesiony do Internetu i odbył się 15 września.

    Ambasadorem Mistrzostw był Grzegorz Duda – gospodarz programów „Garaż Dudy”
i „101 napraw” w TVN Turbo.

    W trakcie finału uczestnicy mieli do rozwiązania kilka zadań m.in. test wiedzy z budowy pojazdów, test wiedzy przygotowany przez sponsorów nagród. Kolejne zadanie to wirtualny warsztat – tu uczestnicy w wirtualny sposób naprawiali samochód. Ostatnim  zadaniem był test
z bezpieczeństwa.

    Po wykonaniu wszystkich zadań i po podliczeniu punktów z poszczególnych etapów nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młody Mechanik. Zobaczcie ich w relacji zdjęciowej.

    Zmagania najlepszych młodych mechaników można obejrzeć na platformie streamingowej Twitch, profilu konkursu na Facebooku, jak również na profilach społecznościowych partnerów konkursu.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w innych konkursach.

Czytany 403 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 wrzesień 2020 06:02
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 22 guests and no members online