28 Wrz 2020

AKCJA POBORU KRWI

(1 głos)

W dniu 25.09.2020 r. (jak zwykle w piątek) w Naszej szkole przeprowadzona została pierwsza w tym roku akcja poboru krwi zorganizowana przez Panów Leszka Kucharskiego i Michała Amerka. Pomimo reżimu sanitarnego związanego z pandemią i specjalnych przepisów dostosowujących Szkoły do tej specyficznej sytuacji, uczniowie Samochodówki ponownie nie zawiedli. Pobór krwi przez ekipę radomskiego RCKiK-u odbył się w kameralnych i przytulnych warunkach w małej Sali gimnastycznej.

Ogółem na akcję zgłosiło się 48 osób, z czego po dokładnej weryfikacji lekarskiej, krew udało się oddać 39–ciu. Razem wywieziono
z Samochodówki 17214 ml krwi.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za odpowiedź na rozpowszechniany w mediach apel i mamy nadzieję,  że pozyskany na akcji ten najcenniejszy lek jakim jest krew, w znaczący sposób wpłynie na ratowanie ludzkiego życia, zwłaszcza zagrożonego obecnymi skutkami pandemii.

Czytany 1924 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 wrzesień 2020 08:49