30 Sty 2018

Niezawodna „Samochodówka” ponownie zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wynikiem ponad osiemnaście tysięcy złotych wolontariusze „Samochodówki” poprawili własny rekord zbiórek w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała 14 stycznia. W województwie Mazowieckim, był to już okres ferii zimowych. Tym większa pochwała dla dwudziestojedno osobowej grupy uczniów i nauczycieli wolontariuszy Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu biorących udział w kweście. Podczas „Finału” zbieraliśmy pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. W ramach promocji Nasza szkoła czynnie włączyła się w organizację WOŚP-u, poza zbiórką pomagając m.in. w organizacji biegu związanego z finałem. Nasi wolontariusze z charakterystycznymi serduszkami pojawili się w kilku miejscach miasta. Pieniądze zbierane były między innymi na ulicach 25 Czerwca, w pobliżu siedziby szkoły, Kelles-Krauza oraz w czasie koncertu na ulicy Żeromskiego. Uzbieraliśmy łącznie 18 293 złotych i 13 groszy plus waluta obca. Liczenie waluty obcej odbędzie się w późniejszym terminie, dlatego ostateczna kwota, jaką udało się zebrać będzie wyższa. Każdy z uczestniczących w zbiórce, otrzymał potwierdzenie zebranej kwoty i większość zapowiedziała, że w przyszłym roku ponownie postara się kwestować i poprawić swój wynik.

Czytany 3274 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 luty 2018 11:37