17 Kwi 2018

Spotkanie Autorskie z poetką Mają Sotowicz

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Spotkanie Autorskie z Poetką Majką Sotowicz

W dniu 9 kwietnia 2018 r. w bibliotece odbyło się  spotkanie z poetką Majką Sotowicz. Licznie przybyli uczniowie wysłuchali wierszy, które autorka w liryczny i poruszający sposób recytowała z różnych tomików. Pani Majka opowiadała także o tym, jak rodzi się w jej sercu poezja, jakie przeżycia i wydarzenia dnia codziennego ujmują ją do tego stopnia, że pragnie wyrazić je w swoich wierszach. Poetka jest bacznym obserwatorem życia, widzi i słyszy rzeczy, których inni nie dostrzegają, obok których przechodzą obojętnie.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, ciepłej, życzliwej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Dzięki niemu będziemy bardziej wrażliwsi na poezję i dokładniej zaczniemy obserwować otaczający nas świat.

Spotkanie zorganizowały nauczycielki bibliotekarki: Monika Wójtowicz i Bogusława Goździejewska.

Majka Sotowicz jest rodowitą radomianką. Po przejściu na wcześniejsza emeryturę mieszka w uroczo sielskiej wsi Marianki w Gminie Ciepielów. Od 2007 roku należy do Koła Poezji Nie- Odkrytej „Szuflada”. Spotkania odbywają się w Klubie Ygrek przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” w Radomiu. Wydała dwa tomiki z wierszami: Słowa jak motyle i Wyłowione z oceanu słów. Od pażdziernika 2016 r. należy do Koła Poezji „Eliksir”. Jest również autorką wierszowanych bajek dla młodszych dzieci.

Czytany 577 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 kwiecień 2018 09:00
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 31 guests and no members online