23 Kwi 2018

Kwietniowe Imprezy Lotnicze

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W minionym tygodniu uczniowie klas o profilu technik mechanik lotniczy wzięli udział w szeregu imprez lotniczych.

Relacja 1

We wtorek 17 kwietnia uczniowie klasy 4ml Seweryn Czajkowski, Mateusz Jakubowski i Adrian Kędzierski pod opieką nauczyciela lotniczych przedmiotów zawodowych mgr inż. Arkadiusza Hernika, wzięli udział w finale konkursu „Ikar Matematyczny”. Konkurs odbył się w Lotniczym Technikum nr 9 im. Bohaterów Narwiku w Warszawie. Uczniowie zmierzyli się w rywalizacji z kolegami ze szkół o specjalności lotniczej już po raz drugi.

 

Relacja 2

We czwartek 19 kwietnia uczniowie klasy 4ml – tegoroczni absolwenci, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firmy LOT Aircraft Maintenance Services. Spotkanie miało na celu przeprowadzenie egzaminów wstępnych i rekrutacji na roczny płatny staż w firmie LOT AMS w Warszawie, w ramach programu „Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów”.  Była to już druga tego typu akcja przeprowadzona w naszej szkole.  Zeszłoroczni absolwenci właśnie kończą staż i dołączają do ekipy pracowników firmy.

 

Relacja 3

W piątek 20 kwietnia uczniowie klas 3ml i 4ml pod opieka nauczycieli mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Arkadiusza Hernika uczestniczyli w święcie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, będącym jednocześnie 20-leciem zespołu akrobacyjnego „Orlik”. Wśród atrakcji pojawił się samolot szkolenia zaawansowanego M-346 „Bielik”, TS-11 „Iskra” w morskim kamuflażu, PZL-130 TC2 „Orlik”, M-28 „Bryza”, śmigłowiec SW-4 „Puszczyk” oraz pojazdy obsługi i utrzymania lotniska. Niewątpliwą atrakcję stanowiła degustacja wojskowej grochówki.

Czytany 588 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 kwiecień 2018 10:56
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 17 guests and no members online