26 Kwi 2018

Piknik Naukowy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

25 kwietnia w naszej szkole odbył się Piknik Naukowy. W trakcie Pikniku młodzież mała  okazję zaznajomić się z ofertą edukacyjną, poznać uczniów i nauczycieli oraz zaplecze dydaktyczne poszczególnych przedmiotów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy  fizyczne. Uczniowie:  Dobrasiewicz A., Król H., Jończyński J., Malicki M., Topolski J., Janeczek K. klas pierwszych technikum i zawodówki wraz
z nauczycielami  fizyki  Romanowskim M. i  Ręmbiś E. przygotowali wiele ciekawych doświadczeń: Młynek Franklina, Probówki do wirownicy (demonstracja siły odśrodkowej), Induktor Rhumkorffa, układ do wzbudzania prądów wirowych, Rezonans mechaniczny, silnik odrzutowy , Gazy świecące (rurki Pluckera), Tor powietrzny , gasnąca świeczka w wodzie, Drabina Jakubowa.

   Dla ucznia samodzielne wykonanie doświadczenia jest najlepszym sposobem poznawania i zrozumienia praw fizycznych, dlatego  zachęcaliśmy  wszystkich uczniów do wykonania choćby jednej próby.

Czytany 824 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 maj 2018 13:00
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 46 guests and no members online