26 Wrz 2014

Rajd Pierwszoklasisty "SKANSEN - Muzeum Wsi Radomskiej - 2014

Informacje

W piątek 26 września 2014 roku po raz 9 odbył się Integracyjny Rajd Pierwszoklasisty Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

Celem rajdu były:

- poznanie piękna Ziemi Radomskiej i popularyzacja turystyki pieszej, krajoznawstwa oraz ochrony przyrody;

- integracja klas pierwszych oraz „pasowanie pierwszoklasistów” na uczniów naszej szkoły;

- uczczenie obchodów „Światowych Dni Turystyki”.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie ośmiu klas pierwszych (z Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej) pod opieką nauczycieli.

Z dworca kolejowego w Radomiu, przejechaliśmy pociągiem do Rożek. Tam rozpoczęliśmy Rajd i po krótkim spotkaniu z wychowawcami i młodzieżą (w celu omówienia trasy) wyruszyliśmy na szlak pod eskortą – opieka Patrolu policji na motocyklach, którzy zabezpieczyli nam bezpieczne przejście przez pierwszy odcinek trasy od dworca kolejowego droga przez miejscowość Rożki.

Trasę prowadzili (tradycyjnie) nasi nauczyciele (Przodownicy Turystyki Pieszej PTTK): Ryszard TROJANOWSKI oraz Robert SASIN.

Trasa rajdu prowadziła zielonym szlakiem przez miejscowości: Rożki, Kosów do SKANSENU - Muzeum Wsi Radomskiej.

Na trasie rajdu klasy brały udział w konkursie „Krajoznawczo – ekologicznym” i zajęły:

• I miejsce - klasa 1A;

• II miejsce - klasa 1C;

• III miejsce - klasa 1zC;

• IV miejsce - klasa 1zB;

• V miejsce - klasa 1mL;

• V miejsce - klasa 1zA;

• VII miejsce - klasa 1D;

• VIII miejsce - klasa 1B.

W bramie SKANSENU wszystkich pierwszoklasistów z ich wychowawcami przywitali przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem panem Romanem Mosionkiem.

Po krótkiej chwili odpoczynku wszystkich przybyłych uczestników 9 Rajdu Pierwszoklasisty oficjalnie przywitała na zakończeniu imprezy w SKANSENIE – Muzeum Wsi Radomskiej Dyrektor Szkoły Pani mgr Anna Stańczyk.

W ramach zakończenia imprezy odbyło się oficjalne „pasowanie pierwszoklasistów” na uczniów Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu i „otrzęsiny” oraz szereg konkursów dla uczestników imprezy.

Potem ogłoszono wyniki wszystkich konkursów rajdowych i wręczono nagrody okolicznościowe oraz wszyscy zasiedli przy ognisku i grillu, gdzie zjedli upieczone kiełbaski.

Humory wszystkim bardzo dopisywały, pogoda była doskonała , a zakończenie rajdu odbywało się w promieniach słońca.

Czytany 3399 razy Ostatnio zmieniany sobota, 06 czerwiec 2015 12:54