04 Lut 2015

Wycieczka zawodowa klasy 2ml Wyróżniony

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie klasy 2ml technikum lotniczego, pod opieką mgr inż. Arkadiusza Hernika, odwiedzili Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy oraz empiryczne potwierdzenie praw i zależności poznanych na zajęciach z aerodynamiki, materiałoznawstwa i wytrzymałości materiałów oraz budowy silników lotniczych.

Ponadto uczniowie zapoznani zostali z ofertą edukacyjną oraz zapleczem technicznym UTH.

W ramach ćwiczeń przeprowadzono statyczną próbę rozciągania dla różnych materiałów, próbę udarności przy pomocy młota wahadłowego typu Charpyego, zademonstrowano wizualizację przepływów, zasadę działania turbiny akcyjnej i reakcyjnej, działanie rurki Pitota i Prandtla.

W laboratoriach obrabiarek CNC zaprezentowano sposoby programowania oraz możliwości współczesnych maszyn sterowanych numerycznie.

Największym zainteresowaniem cieszył się przekrój turbośmigłowego silnika Iwczenko AI-24T pochodzącego z samolotu An-24/26 :-)

Czytany 2008 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 czerwiec 2015 15:56
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 24 guests and no members online