05 Mar 2020

Finał VII Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 3 marca 2020 roku w Zespole Szkół Samochodowych odbył się finał VII Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych. Do zmagań z przygotowanym testem oraz zadaniami praktycznymi przystąpili uczniowie kształcący się w zawodach z branży motoryzacyjnej. Reprezentowali oni następujące szkoły: Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach, Szkołę Branżową I stopnia w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Solcu nad Wisłą Filia w Szymanowie, Zespół Szkół Nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Końskich, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 2 w Warszawie, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 w Warszawie, Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, Zespół Szkół Technicznych w Siennie, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.

Turniej rozpoczął się od testu, który zawierał pytania z wiedzy ogólnotechnicznej, specjalistycznej dotyczącej historii motoryzacji oraz najnowszych rozwiązań stosowanych w pojazdach. Spośród 55 uczniów rozwiązujących test do finału zakwalifikowanych zostało 5 najlepszych uczniów reprezentujących Technikum oraz 5 reprezentujących Branżową Szkołę I stopnia.

W kategorii Technikum finalistami zostali: Bartosz Wieremczuk z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 w Warszawie, Piotr Lis
i Bartłomiej Czubak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży, Szymon Wydra i Michał Tomczak z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

Natomiast w kategorii Branżowa Szkoła I stopnia do finału zakwalifikowali się:  Konrad Pastuszka i Adam Zagozdon z Zespołu Szkół Technicznych w Siennie, Eryk Kosterna i Piotr Głowacki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży oraz Radosław Piechowicz z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Po wykonaniu zadań praktycznych polegających między innymi na: doborze oleju silnikowego, rozpoznawaniu elementów silników, montażu pierścieni tłokowych, łączeniu elementów układów elektrycznych i elektronicznych ustalona została klasyfikacja końcowa uczestników Turnieju.

W kategorii Technikum miejsce 1 zajął Michał Tomczak, miejsce 2 Piotr Lis, miejsce 3 Bartłomiej Czubak, miejsce 4 Bartosz Wieremczuk, miejsce 5 Szymon Wydra.

W kategorii Branżowa Szkoła I stopnia miejsce 1 zajął Radosław Piechowicz, miejsce 2 Adam Zagozdon, miejsce 3 Piotr Głowacki, miejsce 4 Konrad Pastuszka, miejsce 5 Eryk Kosterna.

Cenne nagrody wręczyli zwycięzcom Pani Anna Stańczyk dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu oraz przedstawiciel głównego sponsora Turnieju Pan Jakub Pojmicz.

W imieniu organizatorów składamy gratulacje wszystkim uczestnikom Turnieju, a zwłaszcza zwycięzcom, którzy wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną i dużymi umiejętnościami praktycznymi.

Założenia Turnieju, oprócz rywalizacji o najlepszą lokatę w klasyfikacji końcowej, przewidywały, że jego uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia zawodowe. Realizując tą misję organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników oraz opiekunów krótką prezentację  nowych ekologicznych pojazdów (o napędzie hybrydowym i elektrycznym).

Czytany 461 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 marzec 2020 09:22
ZSS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 16 guests and no members online