05 Mar 2020

Finał VII Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych

Dnia 3 marca 2020 roku w Zespole Szkół Samochodowych odbył się finał VII Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych. Do zmagań z przygotowanym testem oraz zadaniami praktycznymi przystąpili uczniowie kształcący się w zawodach z branży motoryzacyjnej. Reprezentowali oni następujące szkoły: Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach, Szkołę Branżową I stopnia w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Solcu nad Wisłą Filia w Szymanowie, Zespół Szkół Nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Końskich, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 2 w Warszawie, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 w Warszawie, Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, Zespół Szkół Technicznych w Siennie, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach.

Turniej rozpoczął się od testu, który zawierał pytania z wiedzy ogólnotechnicznej, specjalistycznej dotyczącej historii motoryzacji oraz najnowszych rozwiązań stosowanych w pojazdach. Spośród 55 uczniów rozwiązujących test do finału zakwalifikowanych zostało 5 najlepszych uczniów reprezentujących Technikum oraz 5 reprezentujących Branżową Szkołę I stopnia.

W kategorii Technikum finalistami zostali: Bartosz Wieremczuk z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 w Warszawie, Piotr Lis
i Bartłomiej Czubak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży, Szymon Wydra i Michał Tomczak z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

Natomiast w kategorii Branżowa Szkoła I stopnia do finału zakwalifikowali się:  Konrad Pastuszka i Adam Zagozdon z Zespołu Szkół Technicznych w Siennie, Eryk Kosterna i Piotr Głowacki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży oraz Radosław Piechowicz z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Po wykonaniu zadań praktycznych polegających między innymi na: doborze oleju silnikowego, rozpoznawaniu elementów silników, montażu pierścieni tłokowych, łączeniu elementów układów elektrycznych i elektronicznych ustalona została klasyfikacja końcowa uczestników Turnieju.

W kategorii Technikum miejsce 1 zajął Michał Tomczak, miejsce 2 Piotr Lis, miejsce 3 Bartłomiej Czubak, miejsce 4 Bartosz Wieremczuk, miejsce 5 Szymon Wydra.

W kategorii Branżowa Szkoła I stopnia miejsce 1 zajął Radosław Piechowicz, miejsce 2 Adam Zagozdon, miejsce 3 Piotr Głowacki, miejsce 4 Konrad Pastuszka, miejsce 5 Eryk Kosterna.

Cenne nagrody wręczyli zwycięzcom Pani Anna Stańczyk dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu oraz przedstawiciel głównego sponsora Turnieju Pan Jakub Pojmicz.

W imieniu organizatorów składamy gratulacje wszystkim uczestnikom Turnieju, a zwłaszcza zwycięzcom, którzy wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną i dużymi umiejętnościami praktycznymi.

Założenia Turnieju, oprócz rywalizacji o najlepszą lokatę w klasyfikacji końcowej, przewidywały, że jego uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia zawodowe. Realizując tą misję organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników oraz opiekunów krótką prezentację  nowych ekologicznych pojazdów (o napędzie hybrydowym i elektrycznym).

Czytany 2693 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 marzec 2020 09:22